Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival 75 km egyedül?

Friss jogsival 75 km egyedül?

Figyelt kérdés
Vidéken csináltam jogosítványt, kb 3 hete, hogy a "kezemben van" a kártya. Azóta a városban mentem többször, meg autópályán apukámmal mentem kb 40 km-t egyszer. Egyedül mennyire lenne bevállalható 75 km vezetés, aminek kb 80%-a autópálya lenne?

2019. jún. 21. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni,hogy mennyire mered bevállalni. Én elmentem 2 hetes jogsival az ország szélétől a közepéig,pedig minden rokon ellenezte a dolgot,noha nem a véleményüket kértem csak szóltam neki,hogy egyedül meglátogatom őket....de én bíztam magamba miután az előtte lévő 2 hétbe nagyon lazán 1500km-et belevertem az autóba,mert gyakorolnom kell és mennem kell és kocsikáztam össze vissza. Ha félelmeim lettek volna vagy még bizonytalan lettem volna akkor nem indultam volna neki. 75km nem a világ vége,de te érzed.
2019. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán.


60 km autópálya az annyiból áll, hogy fél óráig nyomod a gázt (ha van tempomat, akkor még azt sem) és közben néhányszor sávot váltasz.

15 km főúton negyed óra, városban kb. fél óra.

Tehát az egész út max. 1 óra. Tehát annyi, mint egy vezetésóra csak oktató nélkül.

2019. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Halmai Annamária válasza:
Autópályánál csak a felhajtás ami nehezebb lehet és besorolni a forgalomba. Utána már szépen mehetsz 90-el vagy ilyesmi. Beállsz egy kamion mögé és eltötyögsz. Amire még figyelni kell hogy gyakran nézz a visszapillantóba ha nagyon sávváltósba nyomod. Én mindig autópályán szerettem vezetni a legjobban, annál egyszerűbb nincs. Csak menni kell mint a sínen.
2019. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Autópályán a legegyszerűbb vezetni. 75km-t bőven egy órán belül megjárod, tehát nem is borzasztóan nagy táv. Egyszer úgy is el kell kezdened egyedül is vezetni. Figyelj oda, koncentrálj, mindig figyelj oda a körülötted lévő forgalomra!
2019. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod elhinni, de rajtad kívül senki nem fogja tudni hogy kezdő vagy. Ne akarj a belsőben menőzni, inkább a külsőben menj, mégha teherautó után is. Aztán, ha megúnod, és nem jön mögötted semmi, akkor egy padlógázas előzéssel elémész, és tolod neki..


Meglátod nem nagy durranás. Bátran bevállalhatod.


járj szerencsével.

2019. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálom majd szerintem. Egyszer tényleg el kell kezdeni egyedül, és ha nem gyakorlom nem fog menni.
2019. jún. 21. 14:23
 7/11 anonim ***** válasza:
5 km-t vezetni is ugyanolyan mint 75 km-t. Leginkább annyi a különbség, hogy fáradsz, de ez a táv maximum 1 órás művelet, pályán fél óra annyi idő alatt azért nem fárad ki egy kezdő sofőr sem.
2019. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én, mikor megjött a jogsim én 3 nap alatt vezettem 188 km-t. Nem kell félni, csak lazán csináld úgy ahogy megtanultad. Nekem kellett 1 nap mire megszoktam a kocsit de utána már egész nyugodt, laza, király volt.
2019. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Soha nem árt gyakorolni, hogy fel legyél készülve a váratlan helyzetekre.

Nekem mikor meglett a jogsim faterral vezettem mindig, egyedül csak kisvárosban rövid távot.

Egyszer fateromat kellett bevinni egy másik település kórházába, majd hirtelen közölték vele, hogy ma fogják műteni és haza kellene mennem cuccokért meg vissza egyedül. oda-vissza max 100 km de eléggé paráztam az elején, visszafelé már simán ment.

Jobb ha nem kényszerből kell megtanulnod, hanem fel leszel ilyenre készülve. Azóta megvan pár éve a jogsim és elég sok helyre mentem már egyedül, ismeretlen helyekre, Budapestre stb. Külön meg kell szokni azt is, hogy magadra vagy utalva (nameg egy navigációra), de a jogosítványod sincs utashoz, vagy ismerős környékhez kötve.

2019. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Volt valami probléma?
2019. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!