Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartó vagyok egy...

Üzembentartó vagyok egy autónál viszont a tudomásomra jutott hogy az autó végrehajtás alatt van. Végrehajtótól kapok levelet?

Figyelt kérdés
Elvehetik tőlem az autót a tulajdonos miatt? Beszélni nem tudok vele mert a megadott telefonszámon nem érem el..ilyenkor mi a teendő?
2019. jún. 24. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor az a teendo, hogy keresztet vetsz az autora. Barmikor johet a vegrehajto, es elviszi, te meg futhatsz a penzed utan.


Akinek ennyi esze van, hogy 'okosba' kifizeti az autot ugy, hogy nem lesz tulajdona csak egy uzembentartoi papirja (ertsd: semmi), az igy jar.

2019. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem vehetik el tőled, mivel sosem volt a tiéd. Az autó tulajdonosa nem te vagy, a tulajdonosé az autó, és igen lefoglalhatják tőle. Neked semmi tulajdonjogod nincs üzembentartóként.
2019. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor van egy olyan kiskapu, hogy az üzembentartói mellé írtok egy adás-vételi szerződést is tanukkal.

Jogilag így a tulajdonosa leszel, hivatalosan viszont nem.

Ügyvéd dörzsöltsége a további végkifejlet...

2019. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ügyvéd dörzsöltsége a további végkifejlet..."

Hahaha, gondolom tucatjával találsz ügyvédet, aki egy színlelt szerződéshez tartozó 100.000Ft-os autóval belekezd egy jogi procedúrába. :-) Biztos megérné mindenkinek! :-)

2019. jún. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
100%

Nem is értem hogy nem szüntették még meg ezt az üzembentartói baromságot,mert láthatóan az emberekenek fogalma sincs mi ez,viszont a trükközés meg az ügyeskedés egyfolytában megy vele!

Nyugodt legyel,úgy elviszik tőled az autót mint a 21!Es semmit nem.fogsz tudnintenni ellene!

2019. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Édes jó istenem! Ennyi okos embert mint itt :D hahh..na mind1 is :) nem baj ha elviszik ugyanis az én autómra cseréltem el ahol viszont ÉN vagyok a tulajdonos ugyhogy megnézzük ki húzza a rövidebbet ;) más az ha törzskönyvet nem hozza el az illető így átiratni nem tudtam..na szóval csak ennyi ;) és remélem a közeljövőbe megszűntetik az üzembentartói szerződést 😂😂
2019. jún. 25. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fogjak mivel van helye, csak sok buta embert atejtenek ezzel, hogy “uzembentartoival adjak el” kozben meg semmi koze se lesz hozza, csak hogy fizeti a biztositast meg vezetheti.
2019. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!