Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra irányjelző kapcsoló...

Opel Astra irányjelző kapcsoló hibás csere után is. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 1.6os benzines opelt, és el van romolva az index. Hiába kapcsolom jobbra-balra, a kapcsoló egyből visszaugrik középre, nem marad sem lent, sem fent. Közben persze müködik az index, csak soha nem tudom kikapcsolni hanem jobbra-balra jelzek mint egy idióta. Már vittem szerelőhöz, kicserélte a kapcsolót egy bontottra, de ugyanigy csinált, aztán vettem egy újat de azzal is ugyanez a helyzet. Az új kapcsolót ki kellett fizessem, ami 14000 forint volt, de mivel nemsikerült megjavitania, legalább munkadijat nem számolt fel.

2019. jún. 26. 16:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Igen, tuti ez a neve, hogy Opel Astra Station Wagon Ecotec Twinport. Te meg Dzsukár Kolompár Álehándró Émánuel Rámbó Szándokán vagy. Inkább vettél volna öszvér t, az való neked!
2019. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
10000-ert megtanitalak hogyan kell hasznalni.
2019. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Milyen G meg H? Ez Opel Astra Station Wagon Ecotec Twinport! 2005ös, 1600köbcententi benzines szürke kombi. Van benne 2 elektromos ablak, elektromos tükrük, 6légzsák, cetralzár, tempomat, cds rádió , légkondi, vonóhorog.
2019. jún. 26. 17:02
 14/29 anonim ***** válasza:
Teljesen kiakadt a retardáltságmérőm.
2019. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

[link]

A kérdésedre ugyan nem tudok válaszolni, de ajánlom a fenti linket áttanulmányozásra az Astrákat illetően. :)

2019. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Ok, látom, hogy létezik H Astra, de nekem nem írja sehol a forgalmiban.
2019. jún. 26. 19:00
 17/29 anonim ***** válasza:

A képekről csak látod, hogy melyik generációs Astrád van!

A leírásod alapján ez H Astra lesz. És ez nem hiba így működik az indexkar, nem klattyan be és nem marad ott. Ennél a típusnál mikrokapcsolós az index. Ha pl lenyomod (balra index), a kar nem marad lent, csak a mikrokapcsolót nyomod meg vele. Sőt, két állása van. Ha csak első ütközésig nyomod, az a sávváltó funkció. Alap esetben 3-at villan az index és kikapcsol. (Ez diagnosztikával állítható 1-5 villanás között.) Ha teljesen lenyomod, akkor folyamatosan indexel. Kikapcsolása három esetben lehetséges:

- Kikanyarodtál és a kormány elfordításával automatikusan kikapcsol.

- Időtúllépéssel kikapcsol. Nem indexel a végtelenségig. Egy-két perc után leáll.

- Manuálisan kikapcsolod. Ugyan abba az irányba az röviden rányomsz még egyszer.


Javaslom a kezelési útmutató áttanulmányozását. Ha az autóhoz nem kaptál, az internetről ingyenesen letölthető.

A szerelődhöz meg gratulálok. Nem tudom eldönteni, hogy ennyire nem ismeri a típust, vagy csak le akart húzni.

2019. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Tessék, tanulmányozd át!

A 123. oldalon van az indexkar kezelése, amit az előbb is leírtam:

[link]

2019. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Tudom jól hogy nem kattan vissza, pont ez a hibája. Ezért vittem szerelőhöz, és ezért tettem fel a kérdést. Azt már tisztáztuk, hogy milyen típus, köszönöm a válaszokat. Már csak az érdekelne hogy hogyan lehetne megjavítani.
2019. jún. 26. 20:09
 20/29 anonim ***** válasza:

Most olvasom vissza a korábbi kommenteket.


"Ilyenre nem csinálhatták gyárilag mert igy használhatatlan."

Nem használhatatlan, csak te nem tudod használni. Meg kell tanulni és meg kell szokni a használatát. Nekem a legelső autóm volt egy H Astra, így természetes volt ez a megoldás. Később mikor más autóm lett, az volt furcsa, hogy ott marad az indexkar. Eleinte nekem ez olyan fapados megoldásnak tűnt. Aztán megszoktam ezt is, nincs vele bajom.

2019. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!