Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra irányjelző kapcsoló...

Opel Astra irányjelző kapcsoló hibás csere után is. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 1.6os benzines opelt, és el van romolva az index. Hiába kapcsolom jobbra-balra, a kapcsoló egyből visszaugrik középre, nem marad sem lent, sem fent. Közben persze müködik az index, csak soha nem tudom kikapcsolni hanem jobbra-balra jelzek mint egy idióta. Már vittem szerelőhöz, kicserélte a kapcsolót egy bontottra, de ugyanigy csinált, aztán vettem egy újat de azzal is ugyanez a helyzet. Az új kapcsolót ki kellett fizessem, ami 14000 forint volt, de mivel nemsikerült megjavitania, legalább munkadijat nem számolt fel.

2019. jún. 26. 16:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Megjavítani sehogy nem lehet, mivel gyárilag ilyenre tervezték. (Olvasd el a használati útmutatót, amit linkeltem, gyárilag ilyen mindegyik H Astrában.) Ha nem vagy képes megtanulni a használatát, add el és vegyél másik autót! Más megoldást nem látok.
2019. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen sötét vagy?? Leírták már 600an hogy ez ilyen. Megkell szokni. De te csak mondod tovább a fogyatékos szövegedet hogy megkell javítani...
2019. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Retardáltság lvl 99
2019. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Félreértettétek a kérdést, lehet rosszúl fogalmaztam, úgyhogy megfogalmazom mégegyszer. Arra a probléma keresek választ, hogy miért ugrik vissza az index kar miután le, vagy fel kapcsolom. Normális esetben úgy kellene maradjon abban a pozícióban ahova kapcsoltam, de nekem valamiért mindig visszaáll középre. Hiába nem forgatom vissza a kormányt, vagy rajta tartom a kezem akkoris mindig középre ugrik, mintha ki lenne kapcsolva.
2019. jún. 27. 08:20
 25/29 anonim ***** válasza:

Pont te érted félre! Vagyis inkább valamiért nem vagy hajlandó megérteni, hogy a H Astra indexe gyárilag így működik.

A kar nem fog ott maradni ahova nyomod. Normál esetben mindig visszaugrik középállásba, ahogy elengeded. Ettől még ha megnézed az indexlámpák villogni fognak azután is hogy elengedted a kart és visszaugrott középállásba. Egészen addig villognak a lámpák, amíg el és vissza nem fordítod a kormányt, rá nem nyomsz még egyszer a karra, vagy letelik pár perc. Ez teljesen független a kar helyzetétől ennél a típusnál. Teljesen normális működés. Ahogy korábban is írtam, itt nem maga a kar az index kapcsolója, hanem csak egy mikrokapcsolót nyomsz meg vele a bele csatlakozó CIM-modulon. Ezzel tudja a gép, hogy indexelni szeretnél. Ha megnyomtad a mikrokapcsolót a kar nem fog abban a helyzetben maradni, nem is kell neki. Olyan mint a busz leszállásjelzője. Ott sem marad a kapcsoló a megnyomott állásban, ettől függetlenül a jelzést "megjegyzi".

Tényleg, másképp nem tudom leírni. Ha kell csinálok neked egy videót az enyémről. Ugyan így működik. Meg kell szokni a használatát. Másképp működik, mint a legtöbb autónál, ez nem hiba. Ilyen.

2019. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hogy szándékosan ilyen rosszra csinálták? Akkor miért fizettem 14ezret az új kapcsolóért, ha ugyanúgy működik mint előtte?
2019. jún. 27. 09:31
 27/29 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet végig olvastam, hát feldobta a napom. Ennyire érthetetlen legyen valaki. A jogsit hogy sikerült megszerezni?
2019. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem veszitek észre, hogy ez egy troll és csak szívat titeket! Már ott sántít a kérdés, hogy bontottan nem vesz hozzá kapcsolót, csak kmpl modult és amit 14e ft-ért árulnak hozzá újonnan, az nem kapcsoló, hanem csak a kar.

Gratulálok trollocska, sikerült pár embert behúznod a csőbe, remélem kiélvezted!

2019. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Azt mondod, hogy szándékosan ilyen rosszra csinálták?"

A "rossz", az nézőpont kérdése. Én hamar megszoktam, szerettem, szerintem kényelmes. Utána másik autóra váltáskor volt furcsa, hogy lenyomom az indexkart és ott marad, nem jön vissza. Szóval csak megszokás kérdése. Funkcióját tekintve teljesen egyenértékű az "ottmaradós" megoldással.

2019. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!