Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen tanácsokkal látnátok...

Milyen tanácsokkal látnátok el, ha jogsit szeretnék csinálni?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim a következőket mondták:

1. A legjobb olyan helyen csinálni, ahol kézbe fizetsz az oktatónak, így kisebb eséllyel buktat meg.

2. Érdemes ősszel csinálni.

3. Az elméletet az el lehet kezdeni bármikor és a gyakorlatot később is ráér.

4. Akár 3-4 hónapig is eltarthat mire levizsgázik valaki.


Ti mit gondoltok?



2019. jún. 29. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyen legalább 200 ezer forintod rá.
2019. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb iskola nem biztos, hogy jobb.


Egyik haverommal egy időben kezdtük el a kreszt különböző iskolákban. Ahová én jelentkeztem, az valamivel drágább volt, de a kresz vizsga után pár nappal kezdhettem a vezetést. A haverom meg kb. 3 hónapot várt, mire lett oktatója. Amikor én már vizsgáztam, ő akkor kezdte el a vezetést.

2019. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A legjobb olyan helyen csinálni, ahol kézbe fizetsz az oktatónak, így kisebb eséllyel buktat meg.


Ezt egyből cáfolom is, az oktatónak semmi köze ahhoz, higy sikeres lesz-e a vizsga (kivéve, ha esetleg neki adod oda a kenőpénzt). A vizsgabiztos értékeli a vizsgadat, nem az oktató.

2019. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Trevor. válasza:

Az oktató fix óradíjat kap, függetlenül attól hogy kézbe adod vagy mondjuk az autósiskola irodájában fizeted be. A forgalmi vizsga díját a közlekedési hatóságnál fizeted majd be (asszem jelenleg 12000Ft, nekem még 11K volt). Megbuktatni a vizsgabiztos buktathat, az oktató nem.


Szerintem nagy jelentősége az évszaknak nincs, esetleg hóban és esőben nehezebb lehet vezetni.


Ha jól emlékszem, a sikeres elméleti vizsgától (kresz vizsga) számítva két éved van minden mást megcsinálni (forgalmi, elsősegély és végül a jogsi igénylése a kormányablakban). De nem érdemes sok időt kihagyni a kresz vizsga és a vezetés elkezdése között, mert a vezetés nem is annyira az autó irányításáról, mintsem a kresz gyakorlatban való alkalmazásáról szól. De legalább egy életre megjegyzed az egyirányú utcákat :D.


3-4 hónap simán (kisebb autósiskoláknál nem biztos, hogy egyből lesz szabad oktató), nekem összesen 7 hónapomba telt, mire meglett a jogsi.


Ja és 2-300000 Ft-ot rakj félre az egészre, kelleni fog :D.

2019. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha jól emlékszem, a sikeres elméleti vizsgától (kresz vizsga) számítva két éved van minden mást megcsinálni (forgalmi, elsősegély és végül a jogsi igénylése a kormányablakban)."


Rosszul emlékszel. Csak a forgalmi vizsgára érvényes a 2 év, az elsősegélyt és a többi adminisztrációt már bármikor elintézheted.

2019. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!