Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125ccm-is motorokat nézegettem...

Mex558 kérdése:

125ccm-is motorokat nézegettem, hármat. Egy Honda CBR 125R, egy Honda Xl 125 Varadero, és egy Yamaha TDR 125. Szerintetek melyik érné meg a legjobban?

Figyelt kérdés
183cm magas vagyok, így félek a CBR-től bár ez tűnik a legolcsóbbnak. A Varadero és a Yamaha lenne szerintem ideálisabb. Viszont, a Yamaha 2t, ami jobban megy a másik kettőnél (legalábbis mondták nekem és én is úgy tudom, hogy a 2t jobban megy mint a 4t), viszont a 2t-re azt mondják hogy megbízhatatlan és félek hogy nagyon sokat kéne rá költeni a tankoláson kívül. Ez mennyire jellemző erre a Yamahára? Illetve akkor inkább vegyek Hondát, ami 4t?

2019. júl. 3. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

183 cm nem olyan vészes amúgy, főleg a lábaid hossza számít. Amíg nem próbálod ki, nem tudhatod biztosra, hogy valóban nem kényelmes.


Én 197 cm vagyok, én is 125-ösön kezdtem. Nézegettem a kis Varaderot, de itthon nagyon ritka, ami miatt arányaiban túl drága szerintem.


Milyen célra kéne? Az is sokat számít.


Városba pl nagyszerű lehet egy supermoto, áttételezés miatt elég fürge tud lenni.


Általában a 2t valóban erősebb, de a TDR 15 LE. Az kb ugyanannyi, mint egy újabb 4t. A fő különbség, hogy több a nyomaték, de amíg nem versenyezni akarsz, tök mindegy. Ha választanom kéne, 4t-t vennék. Olcsóbb, megbízhatóbb, szerintem kényelmesebb hétköznapi használatra.


Én az egyik Hondát venném, ha csak ez a két opcióm volna.

2019. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van én varaderot venném mert nekem jobban tetszik hogy nagy meg v2
2019. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Yamaha TDR nagyon jó motor, csak mára a legtöbb sajnos karbantartási hiányokkal küzd. A blokkja a TZR-ből való; fojtottan valóban csak 15 lóerő, de a legtöbből kiszedték már bejáratós korában. Úgy már 30 paci szaladgál a blokkban... Így máris kiesik, mert A1-el nem vezethető.


A CBR valóban elég anorexiásnak tűnik, de városon kívül talán az szedi a lábát a legjobban a négyütemű 125-ösök közül. Én 188 centis vagyok, elfértem rajta. Azért nem vettem, mert nagydarab vagyok és úgy már tényleg elég vicces a dolog...


A Varadero kitűnő választás. Eleve nagyon igényes műszaki megoldásai vannak, meg minden motoros oldal ezt ajánlja az A1 kategóriában. Ez látszik az árán is és sajnos sok levitézlett darabért is szemtelen összeget kérnek.


Ott van a kevésbé ismert Derbi Terra is, az ugyanúgy kimaxolja a 11 kilowattot. Piaggio blokk van benne, nagyon megbízható az is.

Házon belül ott a Derbi Mulhacén is, ugyanazzal az erőforrással. Elég ritkák, de azért hébe-hóba hirdetnek itthon is belőlük.


Ott van a Hyosung GT 125 is, azt mindenki 600-as gépnek nézi és ugyanúgy V2-es, mint a Varadero.


Van két cruiser is, ami jó lehet; a Honda VT 125 Shadow (ennek a motorja dolgozik a Varaderoban is) és a Yamaha XVS 125 Drag Star. Ezeket is sokkal nagyobbnak tűnnek, mint amik és a kidolgozásuk is lehagyja a mai modellekét.


Én egyébként Honda CG 125-öt hajtok 125-ös kategóriában. Ő aztán nem egy izmos jószág, de így is nagyon szeretem, el se adnám soha. Mikor még csak ez az egy motorom volt, megjártam vele "csakazértisből" Horvátországot, Lengyelországot, Olaszországot, Erdélyt, stb. Nagyon hosszú hatótávja van, faék technika, gyorsan megtanul vele motorozni az ember, és később városi/ ingázós használatra is jó második motorként.

2019. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én honda cg 125-el "tanultam" amikor a jogsit csináltam, az tényleg nem egy erőgép de hihetetlen volt amikor bementünk benzínkútra és 4,3l ment bele 200km után meg amilyen egyszerű konstrukció


motorvásárláskor megnéztem egy hyosung gt 125-öt, személy szerint nekem jobban tetszett mint a cbr, jobban ment a hang a motor stílusához meg kinézetre is jobban tetszett de aztán találtam magamnak egy supermoto-t nagyon jó áron és az lett

2019. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!