Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tartatják be a KRESZ-t?

Miért nem tartatják be a KRESZ-t?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy az itteni autósok mit meg nem engednek maguknak, és ezeknek semmi következményük nincs! Múltkor át szerettem volna menni egy olyan gyalogátkelőhelyen (zebrán), ahol nem volt jelzőlámpa. Itt a gyalogosnak elsőbbsége van! Erre meg egy taxis jött, le se fékezett, hanem elhúzott előttem, ha leléptem volna a zebrára, ahogy azt kell, elütött volna! A lehúzott ablakán beordítottam, hogy "NORMÁLIS VAGY?! ZEBRÁN VAGYOK, EMBER!" - és még neki állt feljebb!!! Az ilyeneknek kéne bevonnia a jogosítványát 2 évre és megvágni őket fél millió forintra... Ilyenkor hol van a rendőr és a kamera?
2019. júl. 11. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Traffipaxol
2019. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szerintem te is tudod, irreális elvárás hogy egymás kezét fogva teljesen lefedjék az ország úthálózatát.

Nem látták, ez van.

2019. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Még az is jó ötlet, hogy fekvőrendőröket tegyenek az ilyen helyekre. Senki se fog belehalni abba, ha le kell mindenképp lassítania 5-10 km/h-ra bizonyos helyek (ezesetben zebrák) előtt.

Legalábbis szerintem teljesen mindegy, hogy egy 4 kilométeres budapesti utat valaki 20, vagy 25 perc alatt teszi-e meg. Ha időre megy, induljon el korábban...

2019. júl. 11. 22:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként kérdés: ha szereznék egy gopro-t, vagy hasonlót, és megörökíteném, ahogy közlekedem, és ezáltal bizonyítékom lenne arra, hogy az autós a szabálysértést, vagy akár bűncselekményt (kisebb rosszindulattal itt megvolt akár az emberölés kísérlete is) elkövette/megkísérelte elkövetni, a videó alapján felelősségre vonható, ha így a rendőrségen feljelentést teszek?
2019. júl. 11. 22:38
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Ne tegyenek fekvőrendőröket mindenhová, ültetett a kocsim és kifejezetten zavaró hogy mindegyiken óvatosan kell átmenni.

Egyébként környezetszennyező is a rengeteg indokolatlan lassítás/gyorsítás.


Nem érsz el semmit a videóval, nem fogják emiatt megbüntetni az autóst.


Teljesen egyetértek azzal hogy a gyalogosnak meg kellene adni az elsőbbséget és megérdemelné az autós a büntetést, de nekem nagyon nem fekszik ez a videózgatós, mindenkit feljelentgetős stílus.


Az emberölési kísérlettől ez azért messze van, egyszerűen nem adta meg az elsőbbséget. Szerencsére van szemed és annyi eszed hogy nem ugrasz ki egy mozgó jármű elé.

2019. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus taxis féreg, van ilyen.


Egyébként épp pár hete volt egy akciója a rendőrségnek, hogy a zebrás szabálysértéseknél jól megbüntették az veszélyeztető autósokat (zebra terv). Az nyilván nem elvárható, hogy a több tízezernyi zebra mellé mind rendőröket állítsanak.

2019. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A taxisok mindig is külön állatfajt képviseltek, de nincs kapacitás arra, hogy mindenhol ellenőrizgessék őket.

Egyébként a magyar közlekedők (autósok, bringások, gyalogosok stb) semmivel sem rosszabbak pl az olaszoknál, pláne az albánoknál. Utóbbiaknál örülj, ha nem jön veled szemben egy bácsi szamárháton az autópályán :D

2019. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

„Ne tegyenek fekvőrendőröket mindenhová, ültetett a kocsim és kifejezetten zavaró hogy mindegyiken óvatosan kell átmenni.”

A fekvőrendőrnek az FELADATA, hogy óvatosan tudj csak átmenni rajta, azaz kis sebességen. Persze utána is illene tartani.


Vannak országok, ahol egészen jól betartják a szabályokat, különösen a gyalogosokra, kerékpárosokra vigyáznak nagyon.

Nekünk ez nem megy.


Taxisok a futott kilométerekhez képest kevés baleset résztvevői, de több olyan eset is volt, amikor nem ütközött, de miatta ütköztek.

A KRESZ rájuk egyébként nem érvényes, és vérig sértődnek, ha valaki feltételezi róluk, hogy de igen.

2019. júl. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat járok gyalog is meg autóval is.

De azért a gyalogosok is nagyon szemetek tudnak lenni.

Azokat is megkellene büntetni, mert megvárja amíg majdnem átér a többi és akkor indul el.

Engem sose akarnak elütni mert én határozottan megyek és látja az autós hogy mit akarok és hogy fogok menni.

De mikor ott töketlenkedik meg direkt szívat a gyalogos ha autóval megyek. Elindul aztán vissza lép.

Megkellene ezeket is büntetni.

2019. júl. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Sz igazság az,hogy nagyon sok embernek elvenném és komoly szakciókkal adnék csak jogosítványt embereknek.A biciklis se különb.Teher autóval szelem az utakat,és sokszor már azon vagyok hogy valakin átmegyek kocsival mikor féktávon be vàg eléd s lefékez.Levezettem 1,5millió kilómétert balesetmentesen,és mára félek autóba ülni a sok kretén tudatlan tuskó autósok miatt.30 as tábla,áthajt 50-80 közt és feljelenti a közútkezelőt,mert 80 ál letépte a kocsija elejét a fekvőrendőr.A bíróság igazat adva az autósnak,1.4m kártérítést ítél meg.Az utcába már nincs fekvőrendőr,és 100 al robognak az autók ,én meg ugorjak az árokba ha gyalog mennék mert a járdára is fejön az autó,sőt még ott is parkolnak a teljes felületet elzárva a gyalogos elől.
2019. júl. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!