Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt melegszik be...

Mennyi idő alatt melegszik be a motor menet közben nyáron illetve télen?

Figyelt kérdés

1.8-as 4 hengeres szívóbenzin, 5W40 szintetikus gyári olaj.

Úgy szoktam hidegindításnál, hogy most nyáron max 1 percig várok elindulás előtt majd úgy közlekedek az elején, hogy igyekszem folyamatosan 2000-es fordulatszámon pörgetni a motort tehát ha lehet nem váltok fel, hogy hamarabb bemelegedjen.


Az a kérdésem, hogy így nyáron (25-27fok) és télen (2-5fok) mennyi idő mire bemelegszik a motor, mindenhova eljut az olaj és már biztonságosan lehet hajtani nagyobb fordulatszámon is?


2019. júl. 19. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani.

Az a biztos, ha rádugsz egy diagnosztikát és nézed a hőmérsékleteket.

2019. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kell túráztatni feleslegesen. Indít, biztonsági9öv beköt, aztán lehet menni, nem kell intenzíven, magas fordulatig húzatni és kész. 30 fokban pár perc után a víz már üzemmeleg, az olajnak sem kell sokkal több, télen mondjuk a duplája maximum.
2019. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elég hamar felmelegszik, de van hőfok mérőd és az mutatja. Az olaj meg eljut mindenhová, mert elkell neki jutni, úgy vannak ezek megcsinálva. Nekem kb 1-2 km után már 50 fok a motor és azután már lehet egy kicsit intenzivebben is menni vele.
2019. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hülyeség indulás előtt járatni hogy bemelegedjen


gondolj bele


ugyanugy jár a motor álló helyzetben mint menet közben:)

csak az üzemenyagot pazarlod.

Egyből el kell indulni, télen és nyáron is, az indulás után pár percig nem szabad magas fordulatszámon ahsználnia motort kb ennyi.


Az olaj meg indítás után kb 1-2 másodpercel el jut a minden kenési helyre, bebaszna ha nem jutna el, tönkre is menen a motor:)

2019. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Én egy fél órát azért szoktam indulás előtt melegíteni, télen többet.
2019. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semeddig sem. Beindit, öv, indul. Télen nyáron. Nem dízeles autóm van, mitől féljek? Dízelest kellene járatni de csak télen.. Azt is olyan 2-3 percig..
2019. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan dízel autóm van. Eddig 200km-re ingáztam. Pár hónapja azonban 5km-re járok ideiglenesen dolgozni. Ez kb 1 évig fog tartani. Az egy éves autómat nem szeretném eladni és venni egy benzinest, majd azt fél év múlva megint eladni, hogy majd megint vegyek egy új dízelt. Milliókat buknék rajta, így azt remélem ez az egy év nem viseli meg. Igyekszem hétvégente rendszeresen hosszabb kirándulásokat is közbeiktatni.

Szóval jelenleg 5 km alatt pont eléri a hőtőfolyadék mutatója a 90 fokot. Nyilván az olaj még ekkor nem annyi. Télen is hasonló értékre számítok, mivel van garázs + elektromos motor előmelegítő (DEFA) így télen is 30-40 fokos motorral indulok.

Egy benzinesnél ehhez képest csak jobb lehet a helyzet.

Járatni álló helyzetben én sem szoktam, legfeljebb fél percig és indulok. Közepes 1800-2000-es fordulatot próbálok tartani lehetőleg minél egyenletesebben az út során. A kezelési útmutató is azt írja, hogy motorindítás után a lehető leghamarabb induljak el vele.

2019. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyáron is járatom 30-60 másodpercig, amíg eljut mindenhova az olaj, és picit beáll az alapjárat a kezdeti 1200-1300 fordulatról (benzines).

Nyáron 25 fok felett 3-5 perc alatt már 90 fokos a víz, ha megyek az autóval.

2019. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy kicsit félreértettek páran. Engem nem igazán érdekel, hogy mennyi idő alatt melegszik be a hütővíz, a mutatót én is látom, hogy mikor ér középre szóval nem kérdezném meg hiszen tudom mert mutatja.


A hütővíz nem érdekel meleg e vagy nem meg mikor melegszik be, mert a termosztát úgyse nyit ki amíg fel nem melegszik a motor meg az indítástól fogva hűtve van ha meleg ha víz ha hideg.


Engem az érdekel, hogy maga a motor mikorra éri el azt az üzemi hőmérsékletet amikor már az olaj is bemelegedett, mindenhol van megfelelően kenés és lehet pörgetni a motort.

Értem én, hogy az olajnyomás felépül amint beindítom a motort és nagyon rövid időn belül eljut mindenhova, de mégis valami miatt nem lehet az autót (hidegindítás) elindulás után azonnal 4000-5000-es fordulaton pörgetni.

2019. júl. 19. 23:42
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Dízelt nem szabad TÉLEN huzatni 4500-ra hidegen.. Érted? Miért? Mert még hideg a motor. Eleve lassabban melegszik a dizel mint a benzin..


Ez 3-5 perc. Míg a motor eleri az üzemi hőmérsékletet.

2019. júl. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!