Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kocsit nem tudom forgalomba...

BencePapa kérdése:

Kocsit nem tudom forgalomba helyezni. Segíteni tudtok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kivonattam szeptemberben a kocsim ideiglenesen a forgalomból. Biztosítást kötöttem egész éveset amiből így csak 3 hónapot fizettem ki. Miközben ki van vonva a forgalomból lejárt a műszaki. De nem tudom forgalomba helyezni, mivel a biztosításomat nem tudom kifizetni. Újat nem engednek rá kötni és a vizsgabiztosok a 3 hónapos befizetett igazolással amit a biztosító tud küldeni azzal sem érek semmit. Mit tehetek?

2019. dec. 24. 19:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: műszaki vizsga.

A biztosításlekérdezéssel nem lesz gond, viszont az odajutással igen.

Lejárt műszakival oda lehet menni a vizsgahely vizsgaértesítésével, de forgalomból kivont járművel tilos közlekedni. A forgalomba helyezéshez viszont a kormányablakban kérik az érvényes műszakit, vagy ha betelt a forgalmi, akkor a vizsgahelyen kapott Műszaki adatlapot.

Már benne vagy, de korábbi időpontig kellett volna kérni a kivonást, a határidőnél nem vizsgál senki semmit, automatikusan forgalomba helyezik az autót. Az se számít, ha lejárt a műszaki. Persze, érvénytelen műszakival nem szabad korlátlanul közlekedni vele, de nem lenne gond a vizsgára menéssel. Hogy így teszel-e a te dolgod, de kivárhatod a kivonás lejártát. Persze addig nincs autózás.


Második lépés: kormányablak.

A biztosításlekérdezéssel ott sem lesz gond. És a műszaki érvényesség is meglesz. Akár a forgalmiban, akár a Műszaki adatlapon, de leginkább bizalmatlanok és megnézik a nyilvántartásban.


Harmadik lépés – lenne - a biztosító.

Ha gondolod, hogy úgy gyorsabb, biztosabb, akkor felveheted velük a kapcsolatot, de alig van már olyan, amelyiknek személyes ügyfélszolgálati hálózata van. Ha meg ilyen-olyan ügynökhöz mész, ő a központba továbbítja az adatokat, és ott úgyis a nyilvántartásban nézik meg, hogy forgalomban van-e az autó. Amiből akkor is értesülnek, ha nem csinálsz semmit.

Aztán majd beszedik, vagy küldik a csekket, amilyen a szerződésetek. A forgalomba helyezéstől 60 napod van a befizetésre, ebből valamennyit eltékozol a biztosító, mert nem fognak rögtön befizetési lehetőséget adni. Hacsak nem budapesti vagy, mindnek ott van központi ügyfélszolgálata, és lehet, hogy ott adnak rögtön csekket.


Negyedik lépés - lenne – az önkormányzati hivatal.

Ha gondolod, bejelentheted a visszahelyezést, de ők is kapnak értesítést a központi nyilvántartótól. Vélem, idén már nem intéződik el a visszahelyezés, ha meg január elején lesz, az adó úgyis csak a visszahelyezést követő hónap első napjától indul újra. És 2020-as adóügyben úgyis csak március elején keresnek majd, hogy március 16-ig - 15. munkaszüneti nap és vasárnap is lesz egyben – legalább az első félévit fizesd meg.

2019. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!