Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szembejövő autó tükrét letörte...

Szembejövő autó tükrét letörtem. Körülbelül mennyi lehet a javítási költség? Mennyivel fog nőni a biztosításom?

Figyelt kérdés
Kb 20-szal mentünk, az én tükröm picit felhorzsolódott, alig látni, az övéből kiesett az üveg meg a villogó.
2020. jan. 22. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy ne írd meg az autó tipusát!!! Így elveszne számunkra a találgatás öröme!
2020. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiértesít a biztosító. A levélben benne lesz. Eldöntöd megéri kifizetned, vagy maradsz a bónusz csökkentésnél.
2020. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Lehetetlen tudni, hogy mennyivel nő a biztosításod.


A # 2-es válasz (2020. jan. 22. 18:41) tartalmazza, hogy a biztosító fel fogja ajánlani a választást: kifizeted te a kárt, vagy ők fizessék ki.


Ha kifizeted, akkor a biztosítási évfordulódtól, az új biztosítási évre egy fokozattal javul a bonus-malus fokozatod; hacsak nem vagy B10-ben, mert attól feljebb nincs fokozat; akkor maradsz.

Ha a biztosító fizet helyetted, akkor az új biztosítási évben - amennyiben csak ez az egy ilyen ested lesz ebbe a biztosítási évben - két fokozattal lejjebb sorolnak; hacsak nem vagy M03-ban, mert onnan csak egy fokozatnyit lehet lejjebb lépni, vagy nem vagy M04-ben, mert attól lejjebb már nincs fokozat.


Nem írtad meg, hogy mikor van a biztosítási évfordulód, de ha arrébb van, akkor addig akár többször is változhat a biztosítók díjtarifája; senki sem tudja, hogyan. Például, a névsor szerint első három biztosítónál 2020-ban

• Az Aegon díjtarifa táblázata január 1-én módosult, ez a legutóbbi, ez van érvényben.

• Az Allianz díjtarifa táblázata január 1-én módosult, majd január 6-án ismét (most ez van érvényben), de legalább február 1-én, majd március 1-én újra és újra módosulni fog, ezt már most közlik.

• A CIG Pannónia díjtarifa táblázata legutóbb 2019. január 1-én módosult, ez van érvényben, és legalább február 1-én módosulni fog, ezt már most közlik.

Az akkor érvényes díjtáblázat szerinti díjat fogja ajánlani a biztosítód, és az akkor érvényes díjtarifák alapján választhatsz másik biztosítót, ha van kedvezőbb. (Amennyiben most helyetted fizet a biztosító, természetesen, a visszasorolt bonus-malus fokozat lesz érvényben az új biztosítási évben, akár maradsz, akár váltasz.)


És van még egy tényező: a károkozói szorzó.

A Groupama biztosítóval van szerződésem, az ő - nem kis méretű - díjtarifa táblázatukban tudok kiigazodni. Akkor alkalmaznak károkozói szorzót, ha valaki az előző három évben okozott biztosító tudomására jutott kárt – akármelyik is volt a biztosító -; akkor is, ha az üzemben tartó a teljes kárösszeget megfizette a biztosító(k)nak.

A mértéke attól függ, hogy melyik bonus-malus fokozatban van a szerződő üzembentartó. Például, B07 esetén a károkozó szorzó 1,310; azaz, 31%-al növeli az alapdíjat.


Szóval, mindössze azt nem lehet tudni, hogy melyik biztosítónál mennyi lesz a biztosítási évfordulódon az alapdíjad (személyi és járműadatok alapján), mennyi lesz a szorzója a számodra akkor érvényes bonus-malus fokozatnak, mennyi lesz a károkozói szorzó; továbbá milyen egyéb szorzók hogyan módosulnak: szűnhet meg most meglévő, vezethetnek be újat, módosíthatják a megmaradók értékét + a te adatváltozásod miatt (pl. életkor) rád vonatkozóan lehet más értéke adott szorzónak akkor is, ha marad, és az értékei sem változnak.


Ilyen kiszámíthatatlanság mellett nem egyszerű most eldöntened, hogy mi a jobb, ha te fizeted a kárt, vagy a biztosító? Ráadásul, több évre is kihathat.

Igazán akkor tudod meg a jövő biztosítási évi díjadat, ha legalább ötven nappal az évforduló előtt megkapod a biztosítódtól a díjértesítőt. Akkor, az érvényes adatok alapján, tudsz alkusz oldalon díjakat kalkuláltatni. Ha találsz jobbat, akkor legkésőbb harminc nappal az évforduló előtt, az évfordulóra, felmondhatod a meglévő biztosítási szerződésed, és aztán az évfordulóig, az évfordulót követő nappal kezdődően, köthetsz újat mással.

Akkor megtudod, jól döntöttél-e, most.

2020. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
20km/h tempónal hogy lehet letörni a szembejövő tükrét? Hova figyeltél te hogy nem vetted észre az autót?
2020. jan. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!