Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv. Ha veszek egy autót...

BakosTomi kérdése:

Üdv. Ha veszek egy autót normálisan adásvételivel és egyből tovább is adom, akkor csak lekell adjam az okmányirodában az adásvételi papirokat? Kerül ez így valamibe?

Figyelt kérdés

2020. febr. 14. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Noooormális????
2020. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze ez csak így megy :DDDD
2020. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vételkor a sarjakat ki kell fizetned.

Eladáskor, ha eredetvizsga még érvényes (vagy vevő fizeti rossz szokásként), akkor már nem fizetsz.

2020. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
49%

Kérdező!

Az a gyanúm, nem te fogod megírni, a "villámgyors meggazdagodás, autők adása-vétele útján" című könyvet! :D

2020. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, egyből tovább adhatod, amint a tied (a forgalmi/törzskönyv szerint).

Ehhez viszont át kell íratnod a nevedre. Más autóját nem adhatod el.

2020. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik köztes adásvételinek, kapsz némi büntit + az elmaradt adót ki kell fizetned.
2020. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6!

Te vennél valakitől köztes adásvételivel autót?

Mert ha igen, akkor társulj a kérdezővel, és milliomosok lesztek.

2020. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 azért is írtam, hogy ha megveszi az autót adásvételivel, de nem adja le az adásvételit, hanem tovább adja az autót, akkor a vevő tőle veszi meg (új adásvételivel), ergo lesz a kérdezőnek egy köztes adásvételije, ami a vevőnek nem gáz, mert megvan az adásvételi láncolata, viszont az átiratás elmulasztása miatt a kérdező fog bírságot + elmaradt adó behajtást kapni, ha a vevő leadja az adásvételi papírokat az okmányirodában eredetvizsga (és biztosítás kötés) után. Vettem már autót köztes adásvételivel (nem is egyet), nekem bajom nem lett belőle, de úgy nem vennék autót, hogy a saját nevemre írok adásvételit, és az eladó az ő példányát leadja, de én vevőként nem, akkor megszívnám magánszemélyként.
2020. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű kérdés volt. Megoldódott köszönöm a segítségeket!
2020. febr. 17. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!