Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek? December 10-én...

Mit tegyek? December 10-én belém jött egy román állampolgár. Megírtuk a papírokat, azt mondta Uniqához tartozik.

Figyelt kérdés
Január 2-án leadtam a kérelmem a biztosítónak. Már akkor nem jó rendszámhoz, gépkocsihoz kapcsolták az adataimat, idő közben többször küldtem a további papírokat hogy a kar kifizetése megtörténjen. Ezalatt az adataim két kárszámon is futott, egy nem valós, és az elrontott rendszámhoz tartozó gépkocsié. A papírokat elküldtem végül postai úton, mert több, mint egy hónap múlva nyögték ki, hogy a nagy terjedelmű fájlokat a rendszerük blokkolja. A posta is valahogy két hét után ért oda elsőbbségivel, ajánlva. Addig jártam a nyakukra, erélyes voltam, míg kifizetették másfél hónap után. Erre másnap postán vissza jött a papír, ( amit nekik küldtem, ami után tudnak utalni) és az van benne még hogy a kárt okozó gépkocsi nincs az ő nyilvántartásukban, hanem az Aegonhoz tartozik. De én már nem tudok hozzájuk menni, mivel a 30nap már letelt. Most lapítsak, várjam meg, amíg eszükbe jut, hogy elb*szták, és kérik vissza a pénzt? És akkor mit mondjak? Vagy forduljak ügyvédhez?
2020. febr. 18. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Te bíztál a balesetet okozóban? Hány fényképet készítettél, ellenőriztétek- e egymás papírjait? A te biztosítódnak adtad le a papírokat? Mert azzal állsz jogviszonyban, a többit majd intézi a biztosítód. Amúgy, ha külföldi okoz balesetet, mindenképpen rendőrt kell hívni. Ha ez nem volt, akkor ne csodálkozz semmin.


Aznügyvéd nem rossz ötlet, csak kérdés, mennyi a kárösszeg? Ha másért nem, de a román miatt..

2020. febr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, a papírokat nekem kell az ő biztosítja felé intézzem. Még a személyi igazolványát is lefényképeztem. Nem akartam rendőrt hívni, mert elismerte a hibáját. A kár 117000ft.
2020. febr. 18. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát a saját biztosítóddal kellett volna intézned.

Az ő biztosítójához semmi közöd (hacsak nem ott van neked is a biztosításod) Csoda hogy foglalkoztak veled egyáltalán.

2020. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindig nem kaptam választ, nem azt kérdeztem kinek hova mit KELLETT VOLNA,hanem ha a jövőben így történik, ahogy feltételezem, akkor mit kéne tennem?
2020. febr. 19. 00:31
 5/9 anonim ***** válasza:
még neked áll feljebb? Mindent rosszul csináltál. A jövőben csináld jól.
2020. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

azt írtam, hogy "a saját biztosítóddal kellett volna intézned."


ha ebből nem jött le hogy ha esetleg máskor is történik hasonló akkor a saját biztosítóddal intézd, akkor nem csodálkozom hogy másik boztosítóhoz mentél be... gondolom párizsit is a könyvesboltban szeretnél venni...


Illetve #1-es is pontosan leírta mit kell csinálni


ha a jövőben történik valami hasonló akkor ezek szerint járj el.


Én mindenesetre a mostani esettel kapcsolatban is megkeresném a biztosítómat, hátha tudnak valamit tenni segíteni.


Ha nem, akkor ezt a történetet úgy hívják szép magyar szólva, hogy tanulópénz!


Nagyon szívesen segítünk itt a gyakorin ha tudunk! A legjobb az egészben az amikor megköszönik a segítséget! Ezért érdemes minden reggel felkelni! :)

peace!

2020. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy a kérdésemre nem kaptam választ, helyette ki lettem oktatva, hogyan kellett volna. Ebben nincs mit megköszönni. Igen, elrontottam. De senki nem úgy jön ki az anyjából, hogy mindent tud. Nekem valaki mondta, hogy ezt így kell. Mostmár tudni fogom, nyilván. Ezért senkinek nem fogok köszönet mondani, hogy kioktatott, leoltott mekkora hülye vagyok.. A kérdésre normális válasz nem igen jött.
2020. febr. 19. 23:58
 8/9 A kérdező kommentje:
És a kérdés pedig nem az volt, hogy ha a jövőben valaki nekem jön akkor mi a teendő, hanem ha így alakul, ahogy feltételezem (a biztosító megkeres, hogy fizessem vissza a pénzt) hogy akkor mit csináljak?
2020. febr. 20. 00:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat...

szerintem kevesen voltunk hasonló helyzetben, ezért nem kaptál számodra megfelelő választ. Ide ugyanis nem jönnek a biztosítási szakértők olvasgatni, válaszolgatni, csak olyan emberkék akiknek van valami alapvető tudása és/vagy átestek egy problémán és amikor valaki hasonló kutyaszarba lép akkor próbál segíteni.

2020. febr. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!