Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem használtan egy autót......

Vettem használtan egy autót... na de minden rendben van ezekkel a papírokkal?

Figyelt kérdés
Kereskedésből vásároltam egy autót. A forgalmiban szerepel egy név, illetve hátulra tollal feljegyezve, hogy a törzskönyv passziválva van, az új tulajdonos pedig az említett kereskedés. Elvileg ez nem okoz gondot, utánaolvastam, tiszta sor. Na de most nézem, a személy, akitől a kereskedés vette, az nem is tulajdonos, hanem üzembentartó. Ilyenkor mi a teendő? Megint át lettem verve, vagy teljesen mindegy, hogy tulajdonos vagy üzembentartó szerepel a forgalmiban, ha a tollal írt bejegyzés szerint a jelenlegi tulaja a kereskedés? Ez a megjegyzés egyébként le van pecsételve, tehát hivatalosnak tűnik, nem csak firka.

2020. jún. 8. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de amíg a zsernyákok nem nézik meg a papírokat addig biztos minden rendbe lesz
2020. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Üzembentartó nem tudja eladni az autót.

2. Téged nem érint, hogy a kereskedés előtt ki(k) voltak a tulajdonosai.

3. Teljesen normális, hogy ideiglenesen kivonták a forgalomból, minden kereskedés így csinálja.

4. A forgalmi engedély nem érdekes, úgyis újat kapsz. A lényeg, hogy kezedben van a törzskönyv és az aláírt szerződés. Menjél okmányirodába bejegyeztetni.

2020. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A-a, nincs a kezemben a törzskönyv, mivel az passziválva van, és a kereskedés sem kapta meg ezek szerint. Ahogy olvastam, ezzel nincs gond, engem az eladó személye, mint "üzembentartó" zavart. A szerződés természetesen megvan. Az autó forgalomból nem volt kivonva, csak biztosítás nem volt rajta, de azt értelemszerűen szintén megkötöttem még aznap.


Tehát ahogy értelmezem, az átírás részemről menni fog, ha meg valami nem stimmel, az a kereskedés baja lesz?

2020. jún. 8. 16:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Hmm.


"Ebbe beletartozik egy, a tulajdonos nevére kiállított forgalmi és magánszemélyek esetén a törzskönyv is. Ez utóbbi ugyanis kereskedésekben gyakran hiányzik.


Ettől nem kell megijedni, ennek nem egy átverés az oka! Amikor ugyanis a kereskedő nevére kerül az autó, azaz a forgalmi hátuljába bejegyezik tulajdonosként a kereskedést, az okmányiroda passziválja a régi törzskönyvet. Ilyenkor azonban nem állít ki újat, azaz a kereskedő nem tudja bemutatni ezt az okmányt. Ez egy hivatalos, egyszerűsített eljárás, tehát jogszerű."


Végső soron mondjuk ahogy gondolkozok, a jelenlegi tulaj a kereskedés, függetlenül attól, hogy ki és mi van bejegyezve a tollal írt megjegyzés "előtt" a forgalmiba. Jó, hát kissé túlaggódtam a dolgot, de inkább rákérdezek itt, tapasztaltabbaknál.


[link]

2020. jún. 8. 16:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki rátalálna a kérdésre, mert őt is érdekelné a dolog: igen, minden rendben volt az átírásnál, az ügyintéző hölgy első kérdése az volt, hogy kereskedésből van-e, mert nincs törzskönyv.
2020. jún. 9. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden rendbe volt? Az fasza.
2020. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!