Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Papír nélküli motort hogy...

Papír nélküli motort hogy tudok forgalomba helyezni?

Figyelt kérdés
Nemrég tulajdonomba került egy 650 köbcentis enduro motor ami eddig csak illegálba volt használva főleg terepen. Viszont nekem más céljaim lennének vele, ezért szeretném forgalomba helyezni. A probléma csak az hogy a volt tulaja meghalt, kvázi örököltem így semmi papír róla, csak a kulcsa és a motor.

2020. júl. 22. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Az örökösök szempontjából elloptad, ha csak írásban nem hagyta rád.

Ajándékozási szerződés nélkül a leszármazottak bármikor elvihetik tőled a motorjukat. Mert ha nincs papír. akkor az övék.

2020. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szinte sehogy...
2020. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Felejtsd el,nem fog menni
2020. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
"tulajdonomba került" - hát, bírónő, áz úgy vót, hogy á Gázsi ászmónta, itt ez á motór, és áz övé de már nem kell neki csak elvezsítette a kulcsot meg á pápírjáit, de segít levágni á kormányzárat há előtte kifizetem neki a tízezer forintot. Esküszöm, bírónő, így törtínt!
2020. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szokásos értelmetlen válaszok, meg sem lepődöm a hülyéken. A végrendeletében én kaptam a motort. Ha valaki tud infókat adni hogy tudnám vissza helyezni az jól lenne.
2020. júl. 23. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Na, Pistike, akkor most ülj le, lélegezz néhány mélyebbet, és találd ki, mi is a mese valójában.

"így semmi papír róla" - "A végrendeletében én kaptam a motort."

Itt elég komoly ellentmondás van ugyanis, gyakorlatilag a végrendelet ténye teljes egészében semmissé teszi a kérdésedben leírtakat.

Persze az információ még mindig kevés, például nem tudjuk, az elhalt tulajnál legálisan, bejelentve volt-e a gép. De azért már haladunk.

Szerintem még párszor felhúzunk és elárulod a teljes sztorit.

Ki fogad velem?

2020. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
51%
A szokásos értelmetlen kérdés,amin aztán háborog a kérdező,hogy neki nem tetsző válaszokat kapott.Meg sem lepődök az ilyen hülyéken.
2020. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És az elhunyt birtokában miyen papír volt, ami igazolta a motor tulajdonjogát? Ha semmi, akkor az nem motor, hanem egy gyűjtőnek való dísztárgy.

Szép is lenne ha így működne: halálos beteg vagyok, ellopok valami nagyon értékeset, végrendeletileg ráhagyom valakire, majd felkötöm magam. Ettől még nem lesz azé, akire hagytam.


SZóval, még egyszer, lassan: vagy lesz egy hitelt érdemlő papír a motor eredetéről, vagy legálisan, csalás, hamisítás nélkül nem fogod soha üzembe helyezni.

2020. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!