Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jármű átírási problémák,...

Jármű átírási problémák, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, ami hitelen volt, már lejárt, van törzskönyv is. Viszont az okmányirodában azt mondták, hogy mivel hitelen volt a jármű kell neki az a papír ami mutatja, hogy nincs már hitelen vagy, hogy mikor járt le, vagy valami ilyesmi. Csak nem értem, ha van törzskönyv, akkor ez minek kell?! A törzskönyvet csak akkor adják oda, ha már nincs hitel... Na mindegy, az a lényeg, hogy akitől vettem az autót már külföldön él, nem igazán érem el. Tehát fogalmam sincs honnan szedjem elő azt a papírt. Ilyenkor mit lehet csinálni? Tudom megszívtam, de ezen kívül?
2010. aug. 3. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
a banktól kell igazolást kérni. Ezt az okmányiroda, valamilyen opció levételének mondja...
2010. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De hát fogalmam sincs, hogy milyen banknál volt...
2010. aug. 3. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj be a lakóhelyed szerint illetékes okmányirodába, és igazold a tulajdonjogod a járműre, majd mondd, hogy szeretnéd átiratni, csak nem tudod, mert közölték veled, hogy hitel van rajta. Ha nem adnak tájékoztatást, vigyél a tulaj egyik rokonától egy nyilatkozatot, hogy külföldön tartózkodik, így nem tud személyesen megjelenni, hogy igazolja az igazadat.
2010. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!