Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Forgalmazási korlátozások...

Forgalmazási korlátozások záradék: "A jármű lefoglalás hatálya alatt áll." - névre írható az autó?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt vagyok. A hirdető azt írja, hogy a jármű elhalálozás miatt eladó. Lekérdeztem rendszám alapján, a jszp adatlap szerint forgalmazási korlátozások záradékaként ez szerepel: "A jármű lefoglalás hatálya alatt áll."


Ez pontosan mit jelent? Nevemre tudom íratni? Érdemes foglalkozni vele?



#autó #átírás #forgalmazási korlátozások #jármű lefoglalás
2020. aug. 9. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen felejtsd el. El sem adható, nem fogod tudni átiratni.
2020. aug. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelen állapotban az autó nem eladható.

Így nem is lehet átíratni.

2020. aug. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hirdetés vagy régi, vagy bűncselekményt követett el a hirdető.

Nem adhatja el a járművet, mert az valamilyen hatósági eljárás alatt áll. Pl. bűncselekményt követtek el vele, bank foglalta le díjtartozás miatt és hasonlók.

2020. aug. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Bank nem foglal le, ember :D xD


Végrehajtó foglalta le ( nem a behajtó). És ne foglalkozz a kocsival mert okmányirodába nem engedik átírni. Jártam már így, perelni kellett volna a tulajt, de visszaadta a pénzt, jó arc volt, nem retek.

2020. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egy autó "lefoglalás hatálya alatt áll" akkor az bizonyára azt jelenti, hogy valamilyen hivatal/ valamilyen okból, rátette a kezét. Ergo, te már nem vásárohatod meg.
2020. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!