Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyen esetben is be kell...

Ilyen esetben is be kell jelentenem az üzembentartói változást?

Figyelt kérdés

Adott egy 2019. feb 28. bírság, de a vásárló (közvetlen ismerősöm) autót már feb 20. elvitte az autót, üzembentartóit írtunk, de végül ezt nem jelentettem be, mert március 2. megtörtént az adásvétel, megírtuk a szerződést, és ezt már időben le is jelentettem.


Áttolható a bírság az új tulajra?

Köteles lettem volna akkor is lejelenteni az üzembentartóit ha közben az adásvétel is megtörtént és azt le is jelentettem?



2020. szept. 21. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha közvetlen ismerősöd, akkor nem egyszerűbb felhívni, hogy "Te Péter, figyelj már! Február 20-án adtam át neked az autót, és jött febr. 28-ra vonatkozóan egy bírság. Ezt fizesd már ki, lécci!"
2020. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A jogi vonzata kérdéses.

A helyzet az, hogy sajnos ebben az időben nem igaz az az állítás, hogy nála volt, de sajnos arra az időszakra a kolleganő rossz matricát vett a kocsira.

A szabály úgy szól, hogy az első felszólítástól kezdve 75 nap áll a rendelkezésünkre, hogy kérjünk maximalizálást (amit ugye arra a 30 db bírságra kérhetsz ha rossz matricát veszel és csak az első csekk érkezésekor veszed észre, hogy már hetek óta büntetnek). Ez a kolléganő megint félre rakta és most van egy több mint millás tartozásunk.

Viszont ha kiderül, hogy az autó nem nálunk volt, akkor ezeket a bírságokat újra kiküldik "Péternek" akinek újra van joga maximalizálást kérni.

2020. szept. 21. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az üzembentartó személyében bekövetkezett változást – a megfelelő szerződéssel – a tulajdonos jogosult bejelenteni, illetve, az általa meghatalmazott személy.

Ez nem olyan, mint a tulajdonosváltás, amit mindkét fél köteles bejelenteni.

Nem jelentetted be, nem volt semmilyen ok arra, hogy változtassanak a nyilvántartáson; tudni sem tudtak, semmilyen változásról.


2020. március 2. dátummal (az adásvételi szerződésen szereplő óra:perc) időponttól, mivel azt bejelentetted, bejegyezték a nyilvántartásba a tulajdonjog, vele együtt az üzembentartói jog változását. (Automatikusan az új tulajdonos egyben az üzembentartó is, hacsak be nem jelent vele szerződött más üzembentartót.)


Ha díj ellenében igénybe vehető úton nem volt megfizetve a díj, akkor az út kezelője a nyilvántartásban szereplő üzembentartó részére küld pótdíj fizetési felszólítást.

És ha csak március 2-án történt üzembentartói változás lett nyilvántartásba véve, mert csak az lett bejelentve, akkor ki volt a nyilvántartásbeli üzembentartó február 28-án?


Mi alapján jutna arra az út kezelője, hogy másnak kellett volna küldenie a pótdíjazást, illetve, most is mi alapján tenné meg arra az időre vonatkozóan, amikor még te voltál a nyilvántartásbeli üzembentartó?

Van ugyan egy üzembentartói szerződésed, csak az nem szerepel a nyilvántartásban, nincs a nyilvántartó hatóság (kormányablak, okmányiroda) ügyintézője által lebélyegezve, aláírva, hogy bizonyíthasd, hogy bejelentetted. De hát, nem is tetted.


Az út kezelőjének semmi köze hozzá, ő a törvény szerinti felelősséggel tartozó üzembentartó adatainak megállapítására, ugyanannak a törvénynek megfelelően, a közhiteles nyilvántartást használta. (Mást nem is tudott volna tenni, honnan máshonnan szerzett volna adatokat?)

A nyilvántartó szerv sem hibázott, be nem jelentett változás alapján hogyan módosított volna a nyilvántartást?

Nem tudom, mi alapján vonnák vissza a neked küldött pótdíjat, és küldenék másnak?


Hogy te kinek, mikor, mi alapján adod oda az autód, a te ügyed.

Vagy meg tudsz egyezni azzal, aki ténylegesen használta az autót, vagy nem.

Utóbbi esetben pereskedhetsz egy általad nem érvényesített magánokiratot használva, de a másik fél mondhatja azt, hogy megírtátok, de aztán inkább az adásvétel mellett döntöttetek; nem is érti, hogy miért nem semmisítetted meg.

Ráadásul, az adásvételi szerződésen ott van óra, perc pontossággal – általad és két tanú által is aláírva -, hogy mikor történt meg a gépjármű és az okmányok birtokba adása. (Gondolom, nem február 28-i, vagy korábbi a dátum.) És ennek egy példányát te is átadtad, hogy közhiteles nyilvántartásba vegyék.

2020. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha az ismerős nyilatkozik arról, hogy xy időben a le nem adott üzembentartói szerződés szerint már ő használta az autót?
2020. szept. 22. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked segít valaki, vagy önállóan vagy ilyen hülye?

Be kell fizetni a bírságot, és hidd el, senki nem fog megkeresni utána senkit, és nem lesz semmilyen felesleges nyilatkozat...

Minek problémát gyártani oda, ahol nincs?

2020. szept. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, hogy te csak úgy kirántasz a zsebedből egymillát, de mi megfogunk minden lehetőséget arra, hogy megoldjuk az ügyet. Nem akarunk egy 5000 forintos hiba miatt ennek a 220szorosát fizetni.
2020. szept. 22. 08:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem mára lekapcsolom az internetet. Valami fekete lyuk keletkezhetett rajta, hogy idepottyant egy sötétség...
2020. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megírtuk a dokumentumokat, bevittük a NUSZ-hoz ma, jött is velem az ismerős, és ott helyben megkérvényezt a maximalizálást.

Sikerült.

De te balek módjára befizetted volna. Gondolom nem vagy vállalkozó :D

2020. szept. 22. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!