Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha 12.06 a biztosítási évfordu...

Ha 12.06 a biztosítási évfordulóm és most küldtem el a lakcímmódosítást a biztosítónak akkor nagy eséllyel már az új cím alapján fog kalkulálni nekem majd ugye?

Figyelt kérdés

10.08 lenne a 60 nappal előtte. Nem tudom mikor szokták közölni a következő éves díjakat. Most csináltam egy új kalkulációt az új adatokkal és így már ugyan az a biztosító 15 ezerrel kedvezőbb éves díjat ad.

Gondolom ennyit számít, hogy megyeszékhelyről faluba költöztem plusz már elmúltam 30, jogsim is 5 éves lett.


2020. szept. 28. 14:16
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Igen. De ha mégsem, amikor megjön az ajánlat, akkor szólsz nekik, hogy valami nem jó.
2020. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabályi rendelkezés szerint, a biztosító legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt köteles írásos értesítőt küldeni, amelyben „tájékoztatja a szerződő felet a biztosítási évfordulóról és a következő biztosítási időszakra - a̲z̲ ̲é̲r̲t̲e̲s̲í̲t̲é̲s̲ ̲i̲d̲ő̲p̲o̲n̲t̲j̲á̲b̲a̲n̲ ̲r̲e̲n̲d̲e̲l̲k̲e̲z̲é̲s̲r̲e̲ ̲á̲l̲l̲ó̲ ̲a̲d̲a̲t̲o̲k̲ ̲a̲l̲a̲p̲j̲á̲n̲ - a̲ ̲d̲í̲j̲t̲a̲r̲i̲f̲a̲ ̲s̲z̲e̲r̲i̲n̲t̲ ̲v̲á̲r̲h̲a̲t̲ó̲ ̲d̲í̲j̲r̲ó̲l̲.”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 17. § (4)


Az évfordulóig nem csak a díjtájékoztató előtt, hanem utána is lehet olyan adatmódosulás, esemény, ami miatt az évfordulótól esedékes díj változhat, akár nagymértékben is.

Az, hogy a közölt díj csak a levél keletkezésekor ismert adatok alapján érvényes, az a díjértesítőben is szerepelni fog.

A díjértesítőt (éppen az adatok minél rövidebb időtartamban lehetséges változása miatt) nem sokkal szokták előbb küldeni, mint a törvényi határidő. Esetedben a határidő 2020. október 17. Addigra át kell vezetniük a bejelentett adatmódosításod, akkor is, ha elektronikus kapcsolattartásos szerződés híján - számítva a postai átfutási időre -, előbb keletkezik a levél.

Ha a díjértesítőből az derül ki, hogy nem vették figyelembe a bejelentésed, akkor lesz még időd szólni miatta. Ha nem tetszésedre intéződne a dolog, akkor bőven lenne időd felmondani az évfordulóra a szerződést (csak akkorra mondható fel, indoklás nem kell, de ahhoz, hogy érvényes legyen a felmondás, legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal kell megkapnia a biztosítónak), és másikat választani. Az új szerződés kötése ráérős lenne, az évfordulót követő naptól kell indulnia, elég akár néhány nappal előbb megkötni.

Ha az adatváltozásoddal kapcsolatban minden bársonyosan simán történik, akkor is érdemes általános kalkulációt végezni, hogy nincs-e kedvezőbb díjú másik biztosító?


(Azért azt vedd figyelembe, hogy a kalkulációt vagy a KGFB rendszerbe való új belépőként, vagy biztosítóváltóként - tehát ott is új szerződőként - tudhattad elvégezni. Olyan lehetőséget egyik kalkulátor sem kínál, hogy a meglévő határozatlan idejű biztosításod folytatod.

Ha olyan új adat került megadásra, ami a jelenlegi szerződésednél nincs megadva - mert, a szerződéskötéskor nem kérdezték; természetesen nem alapadatokra gondolok -, vagy megadott, de megváltozott adatnál most a kalkulációnál a jelenlegit adtad meg - természetesen a lakcím változáson túl, mert azt a bejelentésed alapján a jelenlegi szerződésben megadottnak kell tekinteni -, akkor érhet olyan meglepetés, hogy a közölt folytatólagos díj magasabb lesz, mint amit most kalkuláltál.

A KGFB törvény csak azt követeli meg, hogy teljesen azonos adatok esetén nem lehet az új szerződő díja alacsonyabb, mint a folytatólagos szerződőé. Na de, ha a biztosító nem tud bizonyos adatokat a régi szerződőről – mert nem kérdezgeti, ő pedig nem követi figyelemmel az akár havonta változó díjtarifa táblázatokban, hogy mi érintené őt kedvezően, ha megadná -, viszont az új szerződőről kiderül, mert a szerződésajánlatban szereplő kérdésre megadja, akkor a rá kapott kedvezmény miatt lehet olcsóbb az új szerződő díja. Mivel nem azonosak a biztosító által ismert adatok, hiába azonosak a valóságban.)

2020. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1 nappal előtte módosul akkor beleszámít, utána nem, mert időszak közben nem változhat a tarifa.
2020. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!