Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Apa autójával lezúzok egy...

Apa autójával lezúzok egy másik autót akkor hogyan kell kárbejelenteni?

Figyelt kérdés

Apa autóit használom mivel nekem drága a biztosítás meg amúgy sem tudom milyen autót vegyek. Viszont ma is ahogy parkoltam egyterüvel kis pici helyre majdnem lezúztam egy Fiatot, ha nincs Anya aki mondja, hogy nem jó neki megyek.


Apa dolgozik, 1 órára a várostól és olyan munkahelye van, hogy nem is hagyhatja ott. 5 év után ez most jutott eszembe, de még okozott kár nem volt, egyszer jöttek nekem akkor hívtam a karosszériást lefotóztam a kárt és zsebből fizetett a bácsi még maradt is egy ezresem javítás után. 19 ezer volt a fényezés 20 ezret adott, én mondtam neki, hogy rendezze Ő, hogy ne vághassam át meg ki is jött a lakatoshoz, de bízott bennem, ezrest meg nem kérte azt mondta plusz benzin költség, mert el is kellett jutni oda.


2020. okt. 12. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Kitöltöd értelemszerűen a kárbejelentőt és kész.
2020. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De a kárbejelentőn kinek az adatait kell feltüntetni? A sajátot vagy azt akinek a nevén van a biztosítás?
2020. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztosítást csak az üzembentartó köthet az autóra. Mivel valószínűleg nincs saját biztosításod, a kárt rendezni fogja a KGFB.

Hogy hivatalos legyen az egész, érdemes írni (előre/utólag) kölcsönadási szerződést.


Apádnak ezzel a kockázattal tisztában kell lennie. Az ő biztosítása "romlik".


Lenyeli, beszállsz-e, leveri rajtad, családi ügy.

2020. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Baleseti bejelentőt (~kárbejelentő~) értelemszerűen kell kitölteni.

Ott van az is, hogy „A szerződő (név és cím)”; nyilván édesapád adatait kell írni, ha ő a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás szerződője.

És az is ott van, hogy „Járművezető Vezetéknév, Keresztnév” stb. Ha te veteted a járművet, akkor nyilván a te adataidat kell odaírni.

2020. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!