Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt kb. 15 napja a robogómr...

Lejárt kb. 15 napja a robogómra a biztosítás. Jár ezért büntetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már tényleg nem tudom mi a helyzet ezzel, mert mindenki mást állít, és egyre idegesebb vagyok.

1 éve vettem egy robogót egy barátomtól. Megkötöttem rá a biztosítást.

Na most azt mondta a barátom is, és a bankban az ügyintéző is, hogy a robogókra csak egy éves biztosítást lehet kötni, ha az lejár akkor automatikusan lezáródik, és ha szeretném megköthetem újra egy évre.

Ma kaptam egy emailt a banktól, hogy kötelező biztosítás díjfizetési felszólítás. Nem volt más a mailben. Csak hétfőn tudok bankba menni érdeklődni, de addig idegeskedek ezen. Mivel jön a hideg idő úgy terveztem, hogy nem motorozok többet, hanem majd tavasszal újra megkötöm a biztosítást 1 évre.

Most akkor ez büntetés, és fizetnem kell valamit, vagy nem? :(

Autónál tudom, hogy jár a büntetés, de robogónak még forgalmi engedély sem kell. Valaki kérem tegye nekem ezt tisztába.



2020. okt. 23. 19:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mivel 50 ccm-ig nincs lejelentve igfb-be/kotvenynyilvantartoba igy fedezetlensegi dijnak sincs ertelme. Ha lejart mert nem fizetted be kotsz ujjal aznaptol es kesz.
2020. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!