Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A gyalogosnak piros volt...

A gyalogosnak piros volt nekem zöld, kilépett elém a tilos jelzés ellenére én elütöttem, hogyan kell intézni a biztosítást?

Figyelt kérdés
A szélvédőm tört be, és a motorháztetőm horpadt be, voltak mentők, rendőr, közelekedési helyszínelés. Mit kell tudni a biztosítás intézésről? Köszi a válaszokat

2020. okt. 25. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A gyalogosoknak nincs biztosításuk, majd zsebből fizet, ha tud.
2020. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Cascod van?
2020. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha nm fizeti ki a kárt önszántából akkor max polgári per útján hajthatod be a lóvét.


Ha normális akit elütöttél(és van pénze) akkor kifizeti.

De megmondom öszintén, én lehet nem bacogatnám ezzel, kicseréltetnéma szélvédőt azt annyi.

Ne legyünk ennyire fillérbaszók, szerencsétlen összetörte magát, oszt oda mésza számlával?.)

Szerintem én benyelnéma kárt

2020. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ne legyünk ennyire fillérbaszók"

Azért nem gondolom, hogy 30-40 ezer forint (vagy több) annyira fillérbaszás lenne.

Gondolom te sem örülnél, ha ennyi pénzt kellene kidobnod az ablakon, mert a másiknak épp fontosabb volt minden, mint az útra figyelni.

2020. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Nekem csak a tükröm tört össze, de bolond volt a bácsi így meg se próbáltam behajtani. A rendőrség őt hozta ki hibásnak, hogy nem zebrán hirtelen kilépett elém...
2020. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ahh, alkoholista volt a no biztos hogy nem fogja kifizetni, szerencsere egy olcso autoval jarok, 20.000 ft egy szelvedo csere, ezt most lenyelem...
2020. okt. 25. 19:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent a szerencsetlen en vagyok nem o. A piros a tilos o ezt leszarta... cascom nincs, a penzt nem probalom behajtani rajta, a nem torodeseert meg az isten most megbunteti
2020. okt. 25. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az miért fillérbaszás, hogy a kárt, amit okozott kifizettetjük azzal, aki okozta???


A kérdező szerencsés, mert

1) nem halt meg akit elütött, mert gondolom megfelelő sebességgel közelítette meg a zebrát

2) ő sem sérült meg

3) hittek neki a rendőrök

4) “csak” 20ezer forint a kár


Az én kocsim 1,5 éves, olcsó autó ugyan, de ugyanez a mutatvány kb 120ezerbe fájna, amiből 50ezret zsebből perkálhatnék, mert garis és márkaszervizbe kell vinnem, plusz megemelkedne a casco díjam, ha a biztosító nem tudná bevasalni a károkozón.

Emellett ugye a trélerköltség, mert betört szélvédővel nem autózom.

Arról nem is beszélve, hogy a szerelés idejére bérelnem kéne autót, mert napi 2x70 km-t kell autóznom vele. És akkor arról ne beszéljünk, hogy egyáltalán vissza mernék-e ülni a kocsiba...


Akinek meg mondjuk német félprémium autója van, az nyelje le a 200-300ezret, amibe a szélvédőcsere és a motorháztető csere kerülne????


Én mindenesetre beadnám a fizetési meghagyást a kedves részeg gyalogos ellen.

2020. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám én se hogy fillérbszás. Viszont sajna egy polgári pert sem ér az egész szerintem.
2020. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy 20 ezer Ft-os kár nem éri meg a sok papírmunkát, bíróságra járkálást.

Ha 150 ezres kár lenne azt mondom meg kell próbálni behajtani.

2020. nov. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!