Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyik biztosítót ajánlatok...

Melyik biztosítót ajánlatok kötelező és Casco biztosítás esetén?

Figyelt kérdés

Egy 2012-es használt autó került a tulajdonomba, melyre most szeretnék biztosítást kötni, de nem tudom hol kössem.

Először az Aegon-t szerettem volna valasztani, aztán ajánlották az online kalkulátort, itt kissé meglepődtem, mivel a Posta Biztosítónál feleannyiért lehet biztosítást kötni, mint az Aegonnál.

Ti melyiket ajánljátok?

Esetleg másikat?


2020. nov. 9. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A biztosítási rendszer nem az autósnak kedvez, hiszen balesetnél sosem fogsz annyit kapni, illetve a kárszakértő is inkább a gtk-ra fog hajazni, azaz fizetni valamit a roncsért, mint jó drágán megjavíttatni. Az, hogy te utána abból a pénzből nem tudsz hasonlóan jó és megbízható autót venni, már nem érdekli őket - csak fizesd be rendszeresen a biztosítási díjat, és persze sose okozz kárt.

Szóval visszatérve, azt kell választani, amelyik árban még vállalható - és esetleg van olyan irodájuk/ügyfélszolgálatuk a közeledben, ahova panasz esetén be tudsz menni.

Ha éppen a Posta a legolcsóbb, akkor miért ne? Illetve van olyan korcsoport, ahol meg az Allianz a legolcsóbb - szóval nézz meg egy alkusz oldalt, és válaszd azt a biztosítót, amelyik neked szimpatikus.

A biztosítási díjért cserébe biztos lehet abban, hogy egyikük se fog nyújtani semmit - és persze ne is legyen szükség rájuk (mert akkor értelemszerűen valami történt az autóddal).

2020. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
netrisk.hu ott messze nem a Posta lesz a legolcsóbb.
2020. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012-es autóra én már nem kötnék Casco-t, mert keveset fizet. Nekem 2011-es autóm van.
2020. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"2012-es autóra én már nem kötnék Casco-t, mert keveset fizet. Nekem 2011-es autóm van."

annyit fizet amennyi a kár, beleértve az avultatást mivel nyilván ha mondjuk lezúzod a lökhárítót, annak nem annyi az ára mint egy gyári új, azért számolnak utángyártottal. Ha nem tetszik az első összeg, kell kérzni pótszemlét. Érdemes a szervizt megbízni a kárrendezéssel, ők tudják úgy intézni hogy jól járj. Meg ők is.

2020. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keveset fizet? Általában a kár 10%-a illetve minimum 50 ezer az önerő. 2011-es autó az még simán ér 1,5-2 millió között. Ha totálkárra töröd nem mindegy, hogy zsebből kell venni másikat vagy adnak érte 1 milliót.
2020. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem kötöttem már a 2011-es autómra, mert 75 ezer Ft lett volna évente. Én sokallom. Mivel napi kb 20 km-t megyek és defenzíven vezetek így bizok benne, hogy nem lesz rá szükség.
2020. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75 ezer ft cascora ingyen van. Nézd meg az autó árával arányosan. Én 13 éves 525d-re 140 körül fizetek, az autó hahun 2 és 2,8 között van fent kb (facelift). 5-8% azért hogy ha kiég vagy ellopják vagy TK lesz fizessen, megéri, főleg mert üzemanyagra több megy el... sokkal.
2020. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiégésre nem gondoltam bár nekem nem BMW-m van hanem csak egy Skoda Octavia de most bogarat ültettél a fülembe. Kalkuláltatok és januártól kötök valamit rá. Vadkártól jobban félek, mert néha amerre járok sok a vad.
2020. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!