Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű átírásnak mi a...

Gépjármű átírásnak mi a menete nem azonos tulajdonos és üzemben tartó esetén?

Figyelt kérdés

Tehát most lett vásárolva az autó (használtan), a tulajdonosa én vagyok viszont az Anyukám lenne az üzembentartója. Ilyenkor neki is kell jönnie, vagy elég nyilatkozat/szerődés? Ha igen akkor milyen dokumentum kell hozzá?


Köszönöm előre is!


2020. dec. 24. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, amit a tulajdonos pénzért, vagy ajándékként, annak elfogadó nyilatkozata esetén, átruházhat másra.

A nyilatkozat a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat; a köznyelvben: üzembentartói szerződés.

Gépjármű üzembentartójának személyében bekövetkezett változást a jármű tulajdonosának kell bejelentenie az okmányirodában → [link] Itt minden tudnivaló, a szükséges okmányok is le vannak írva.


Mivel édesanyád egyenesági rokonod, így vagyonszerzési illetéket nem kell fizetnie, csupán a nevére kiállított forgalmi engedély 6-ezer forintos illetékét. Ehhez az űrlapon az ingyenes szót kell aláhúzni a vagyoni jog megszerzésénél. Az egyenesági rokonság bizonyításához nem kell ügyvédi, közjegyzői okirat; a bejelentés során kell anyakönyvi kivonattal, személyazonosító okmányokkal bizonyítani. Ez egyszerűbb, ha ő is ott van veled.

A nevére szóló új forgalmi engedélyt helyben nyomtatják, és azonnal átadják; de ezt megtapasztaltad, amikor új tulajdonosként átírattad az autót. A tiédet ugyanakkor bevonják.

2020. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még nincs átírva az én nevemre. Pont ezért kérdezem hogy a kettőt együtt hogyan lehet csinálni?
2020. dec. 25. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt írtad, "a tulajdonosa én vagyok"; erre alapozva válaszoltam.

Eszerint, mégsem vagy, csak van nálad egy - vélhetően kétpéldányos - adásvételi szerződés. A nyilvántartásban pedig tulajdonosként az adás-vételi szerződésen szereplő eladó van bejegyezve.

2020. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!