Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen következményekkel járhat?

Khaskao kérdése:

Milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
Az a (szerintem) biztosítási csalás ami történt úgy, hogy egyszer volt hol nem volt egy mgi. munkagép ami értéke újonnan 40 Milla használtan átlag 15-20millio. Történt egyszer az, hogy ez a gép dolgozott külföldön( ro) és egyszer csak totálkáros lett, de ezen a gépen nem volt biztosítás( hoppá). A gép le pihent 3 hónapot külföldön és egyszer csak valami úton- módon meg lett az a bizonyos biztosítás ( utólag lett megkötve) és hirtelen be is lett jelentve a kár. Persze kellet még egy kicsit kozmetikázni a gépet, h minél hitelesebb legyen a látvány, aztán már hozhattak is haza a gépet 3 hónap pihi után és elvileg a biztosító fizetett is közel 20 milliót. 2019 nyár

2021. jan. 15. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így történt és bizonyítható, bírósági ügy lesz belőle, bűncselekmény gyanújával.
2021. jan. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Videó felvétel van arról ahogy a gép akkor és amilyen állapotban volt azon a nyáron a baleset történt e után úgy,hogy látható a videón az alvázszám és a kár van rá több Szemtanú is. A gép búzában dolgozott de a pihentetés során két hónap múlva ki kellett takarítani és úgy kellett imitálni mint hogyha a kukoricásban a dolgozott vola. Magyarul be kellett szórni kóróval kukorica szemmel és feleltetni kóró val nyilván itt az a kérdés hogy a biztosítás megkötésekor vissza tudják-e hamisítani az időpontot. De gondolom nincs ennyire lemaradott a biztosítási rendszer de ki tudja, A mondjuk ha vissza tudnak hamisítani akkor kár lett volna kínlódni azzal Hogy terményt cseréljünk a gépben.
2021. jan. 16. 07:45
 3/7 A kérdező kommentje:
A videót tartalmaz hely és dátum adatokat
2021. jan. 16. 07:46
 4/7 anonim ***** válasza:
A biztosítást nem lehet visszadatálni, a biztosító elektronikus rendszerben dolgozik. Ez egyértelmű csalás. Persze ha a biztosító nem tud róla, akkor fizetni fog, egy gépbiztosításnál nem feltétlenül tart szemlét szerződéskötéskor, de aki így megkötötte, az nyilván sokat kockáztatott, mert a szerződéskötéskor a biztosító tarthatott volna szemlét és akkor már a csalás kísérletéért is feljelentheti a szerződőt. Így az a kérdés, hogy ha a kárszakértőt is sikerült "átverni", akkor honnan szerez tudomást a biztosító ill. a hatóság a csalásról. Ha tudomására jut, nyilván megteszi a feljelentést.
2021. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor itt duplán is megtörtént a csalás, mert anyagfáradás miatt történt baleset, de elvileg erre nem fizet a biztosító. Ezért úgy lett megrendezve, mintha idegen anyag került volna a gépbe és az okozta a hatalmas anyagi kárt. A kárszakértő/szervizes meg volt vásárolva, valószínűleg ő is kockáztatott. Én ismerem a gép működését és ott is voltam az eseménynél, tudom miért történt a baj. A másik az utólag megkötött biztosítás. És az a szánalmas, h nem első eset a vállalkozónál és biztos nem is az utolsó. Hol az igazság.....
2021. jan. 16. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lenne bizonyító erejű a mobiltelefonos videód, de jelentsd fel őket aztán hajrá, ha te ettől jobban alszol.

Egyébként ha úgyis meg van kenve mindenki, akkor nem lesz belőle semmi, zsarold be a főnököd te is aztán hátha jut neked is egy kis kenőpénz, mert gondolom ez a lényeg.

2021. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell a koszos pénze félreérted én dolgoztam ott az átlagnál sokkal sokkal többet eljöttem onnan és nem is akarok visszamenni és ez neki fáj és elkezdi a szokásos lejáratási programját áztatja ,lejáratja az embert mindenki előtt igazi gerinces vállalkozó egy nárcisztikus ember és ha sokáig folytatja akkor én is tudok ám kellemetlenséget okozniBocs a helyesírási hibáért diktáltam
2021. jan. 16. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!