Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Forgalomból ideiglenesen...

Forgalomból ideiglenesen kivont, lejárt műszakis autó eladásának mi a menete?

Figyelt kérdés

Én vagyok az eladó.

Van valami plusz dolog, amit nekem meg kell tennem, vagy csak aláírok egy adásvételit és kész?

Az eladással automatikusan visszakerül a forgalomba - valamilyen plusz költsége van? Műszaki nélkül csak útvonal engedéllyel mozoghat, ugye? (Illetve vontatva.)


2021. febr. 14. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Semmi plusz dolgot nem kell csinálnod, ha van, aki így is megveszi.


Ha a te kérésedre van ideiglenesen kivonva a forgalomból, akkor az új tulajdonos bejegyzésekor automatikusan üzembe helyeznék, de mivel nincs műszakija, így nem kap a vevő forgalmi engedélyt; azt csak a műszaki elvégzése után kapja meg.

Ha a hatóság vonta ki ideiglenesen, akkor attól függ, hogy miért? Ha a te pénzbeli tartozásod miatt (biztosítási díj türelmi időn túli elmaradása, közigazgatási bírság meg nem fizetése, gépjárműadó tartozás stb.), átíráskor akkor is forgalomba helyeznék, persze ugyanaz a gátja: ha lenne műszakija.


A tulajdonosváltás miatti forgalomba helyezésért nem kell illetéket fizetni, egyik fajta kivonás esetén sem. Ha te helyezteted forgalomba az általad megadott határidő előtt, akkor azért is 2300 Ft-os eljárási illetéket kell fizetned, mint a kivonatásért. Helyesen: kéne. Lejárt műszakival te sem tudod forgalomba helyeztetni.


Így még eredetiségvizsgálat sem szükséges az átíráshoz; azt akkor kell bemutatni, ha a műszaki után kéri a törzskönyvet a vevő. (Persze, butaság úgy venni autót, hogy nincs eredetiségvizsgája. Azzal a céllal vezették be, hogy a vevő csak ilyen szempontból rendben levő autót vegyen meg. Erre a gyakorlatban az alakult ki, hogy a vevő csináltatja, vásárlás után. Akkor már hazárdírozás: vagy megfelel, vagy nem. De ez a vevő gondja.)


Lejárt műszakival vontatva sem vehet részt a forgalomban.

2021. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2021. febr. 15. 07:44
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 (Persze, butaság úgy venni autót, hogy nincs eredetiségvizsgája. Azzal a céllal vezették be, hogy a vevő csak ilyen szempontból rendben levő autót vegyen meg. Erre a gyakorlatban az alakult ki, hogy a vevő csináltatja, vásárlás után. Akkor már hazárdírozás: vagy megfelel, vagy nem. De ez a vevő gondja.)


Eléggé egyértelmű ilyenkor az eladó hibás teljesítése, érvénytelen lesz az adásvétel.

2021. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát én így nem vennék autót...


Ez az eladás akkor valósulhat meg, ha Te vissza helyezteted forgalomba, le műszakiztatod (max. belekalkulálod az eladási árba) és akkor a vevő már az autóval saját lábán mehet eredetvizsgára + át iratni.


A jelenlegi formában eleve csak tréleren mehet a kocsi... értelmes ember így nem veszi meg, üzletelhetsz suttyókkal, lehet elviszik üzembentartóival vagy vhogy de hidd el, nem éri meg, ha nem bírod leműszakiztatni, akkor jobban jársz, ha leadod bontásba, mert ez évek múlva vissza fog köszönni.


Ennek az autónak a megvétele csak akkor éri meg, ha vmi nagyon egyedi, veterán autó, tömegtipusnál felejtős

2021. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudtam, hogy vontatni lehet, max csak így érte volna meg a vásárlónak. De azzal, hogy sehogy sem mozoghat, nem igazán éri meg neki. Valószínűleg pont azért szerette volna megvenni, mert azt gondolta, vontatható. De mindegy, megmondom neki mi a helyzet, átverni senkit sem akarok, szóval szerintem olyan vállalkozokat keresek, akik épp a nem mozdítható autólra szakosodtak.

Köszönöm a válaszatokat!

2021. febr. 24. 07:39
 6/11 A kérdező kommentje:

Üdv!

Úgy tűnik, alkatrésznek megveszik az autót. Nyilván nem fog már költeni semmit rá a vevő.

Hogy tudom teljesen "bebiztosítani" magam, hogy ne üssem meg a bokámat? Adasvételit aláíratok a vevővel nyilván, de hogy lehetne biztosra menni, hogy valóban átkerült a vevő nevére?

2021. ápr. 2. 19:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az adás-vételi egy példányával szépen bemész az okmányirodába illetve a biztosítódhoz és jelented, hogy eladtad... innentől kezdve rólad minden teher lekerül, viszont az idei évi adót még Te fizeted illetve vedd figyelembe azt is, hogy az Okmányirodába csak időpont kéréssel mehetsz, nem rég hasonló ügyben vtam én is, 2 hétre előre volt csak időpont...
2021. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Semmi extra.

Adásvételi.

Ennyi..

2021. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor adásvételi 4 példányban, 2-t vevőnek, 2 eladónak és utána biztosítónak, illetve az államnak lejelenteni.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 3. 00:04
 10/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, lehet, hogy butaság feltenni: a törzskönyvet és forgalmit oda kell adnom, ugye? (Hiába van kivonva.)
2021. ápr. 3. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!