Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ebből lehet bármiféle problémám?

Ebből lehet bármiféle problémám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múltkor (február 15) jött a levél a városi adóirodától gépjárműadó miatt, asszem 4720 Ft volt fél évre, amit egyből el is utaltam Viszont most olvasom, hogy január 1-től a NAV-nak kell fizetni kerek összegben (tehát ha 4500 Ft lenne, akkor 5000-ret). Én el is utaltam az adóirodának, mivel ott írták, hogy az ő számlaszám újra kell utalni, megtartottam a levelet meg a screenshot-ot az utalásról. Szerintetek lesz belőle valami, vagy lerendezi az adóiroda a NAV-val?

2021. márc. 1. 18:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9

Igen. Ha minden rendesen volt intézve, akkor neked ez évtől kellene csak fizetned.

Nem az előző autódról van szó?

Elérhetőség van a levélen? Hívd őket.

2021. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem az előző volt, a mostani rendszáma van rajta. Igaz, hogy kereskedésben volt, de úgy emlékszem nem volt kivonva. Magyarországi az autó.
2021. márc. 1. 19:46
 13/15 anonim ***** válasza:

Én tavaly január közepén vettem az autóm. 2020-as évre semmit sem kellett fizetnem.

Aki január 1.-én tulaj, annak kell fizetnie egész évre.

2021. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Majatom ***** válasza:
A kereskedők mindig kivonatják a forgalomból, úgyhogy ha 2020 január 1-én már a kereskedőnél volt, akkor senki nem fizette meg a díjat, míg a Te nevedre nem került. Ez a tavalyi díj volt, és jó helyre fizetted. A 2021-es évre majd a NAV fogja küldeni a határozatot, és 1000 Ft-ra kerekítve kell megfizetni (1-499 között lefelé, 500-999 között felfelé), a csekkeken is ennek megfelelő lesz az összeg.
2021. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az pedig, aki a 2021 évi kötelezettséget tévedésből még az önkormányzatnak fizeti meg, az önkormányzattól kérheti annak visszatérítését.

A NAV-ot ez a része nem érdekli.

2021. márc. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!