Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű átírásra a jelenlegi...

Gépjármű átírásra a jelenlegi vészhelyzetben is vonatkozik a 15 munkanapos átírási határidő?

Figyelt kérdés
Leghamarabbi munkanap amire kaphatnék időpontot május 31 de az már kiesik a határidőből. Vagy most egyátalán be lehet menni a kormányhivatalokba időpont nélkül?
2021. máj. 4. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

15 napra előre le van foglalva a kormányablak?

A kérdésedre - egyikre - válaszolva, nem, nem engednek be időpont foglalása nélkül

2021. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, most böngésztem végig, kecskeméten 2 kormányablak is van
2021. máj. 4. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon durva..! Próbálj meg más gépjárművel kapcsolatos ügyre üres időpontot foglalni - forgalomból kivonatás, vagy valami ilyesmi - érteni fognak hozzá ők is. (Aztán ha már ott ülsz, majd kimagyarázod.) Én a NAV-nál csináltam ezt, nem volt belőle probléma.

15 nap nagyon hosszú, bár nem tudom, hogy vevő vagy-e vagy eladó, jobb lenne rövidre zárni, akármi/bármi is történhet (vétlen baleset, stb), és jobb, ha le vannak tisztázva a dolgok.

2021. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vevő vagyok, eladó esetén lehet ügyfélkapun keresztül is de vevőnél sajna nem mert ugye a forgalmit és törzskönyvet le kell adni
2021. máj. 4. 15:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1.) Csak előzetes időpontfoglalással fogadnak: [link]


2.) A jogszabály nem a 15 napon belüli átírás megvalósításának kötelezettségét írja elő, hanem csak annak 15 napon belüli kezdeményezését:

„102. § (1) Ha a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzője az átírás kezdeményezésének kötelezettségét annak keletkezésétől számított 15 napon túl, késedelmesen teljesíti, a közlekedési igazgatási hatóság a járművet átírja, a forgalmi engedély, valamint a törzskönyv kiadására intézkedik.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben értesíti a mulasztási bírság kiszabása érdekében az adóhatóságot.”

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

Ez, független a veszélyhelyzettől. Egyébként, a veszélyhelyzet miatt nincs erre az ügyintézésre időtartam hosszabbítás; hiszen a 15 napon belüli kezdeményezésre van lehetőség, akármennyire is túlterheltek a kormányablakok, okmányirodák.

Nem csak méltatlankodva nézegetni kell az időben távoli legközelebbi időpontot, hanem mielőbb le is kell foglalni. Mivel az időpontfoglaló a nyilvántartó hatóságnál nem jelenik meg (egyébként sincs benne pl. rendszám), és az eladó eleget tesz a bejelentési kötelezettségének, akkor lehet, hogy elindul a mulasztási eljárás; de az időpontfoglalás igazolásával kimentheted magad.

Ha kötöttél kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást, akkor az átírásig is jogszerűen közlekedhetsz az autóval. Semmivel sem másabb a jogosultság, mint akár az adás-vételi szerződés napján, vagy rákövetkező napon.


3.) Én már évtizedek óta a közeli nagyvárosi okmányiroda, kormányablak helyett egy távolabbi, 17 km-re levő településre járok, mert hamarabb van időpont. (Volt, hogy 41 nappal szemben, másnapra volt.)

Számodra, Lajosmizse Kecskeméttől 20 km, ott holnapra van foglalható időpont: [link]

Persze, nem vagy köteles emiatt ennyit autózni, csak egyszerűbb a dolog, mint esetleg csatázni a hatóságokkal.

2021. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!