Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Koccanásos balesetet okoztunk,...

Koccanásos balesetet okoztunk, a biztosító a károlsultnak az avulás miatt kevesebbet fizet, aki a különbözetet át szeretné terhelni ránk. Fizessünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Férjem figyelmetlen volt és balra kanyarodasnál nem vette észre a szemből érkező autóst. Koccantak, személyi sérülés nem történt, rendőrt nem kellett hívni. Termeszetesen volt kötelező biztosítasunk. A papirokat a helyszínen kitöltöttük, biztosítónak jelentve a kár. A károsult tegnap felhívott, hogy a biztosító az avulás miatt 100 ezer forinttal kevesebbet fizet majd neki, és ezt szeretné ha mi megfizetnénk neki készpénzben. Megértem az álláspontját, hogy nem ő kérte, hogy törjön össze az autója, de mi meg fizettük a kötelező biztosítást. A biztosítót felhívtam, aki azt mondta h nekünk semmikeppen nem kell készpénzben kifizetnünk a különbséget, mert majd a biztosító rendezi, nekünk meg nő a biztosításunk. Azért fizetnek kevesebbet neki, mert az autót az eredeti állapotba kell visszaállítani, és ha a károsult ragaszkodik a gyári új alkatrészekhez akkor azt neki kell állni. Mit tegyünk? Fizessük ki a károsultnak készpénzben vagy ne?

2021. nov. 3. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fizetsz neki. Erre van a biztosítás.

Ha kevesli amit kapott, a biztosítónál kell panaszkodnia, nektek semmi közötök hozzá.

2021. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
NE!
2021. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért fizetnél? A biztosítás éppen arra jó, hogy a keletkezett kárt ne nektek kelljen fizetni, hanem a biztosítónak.

A biztosító fizeti, ami jogos, a kár miatt a ti biztosításotok is emelkedni fog - nehogy még ezen felül is fizessetek valamit.

2021. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Öreg autót nem javítunk új alkatrészekkel!

Pláne nem márka szervízben.


Csináltassa meg ismerős szerelővel, én is úgy tettem, még pénzem is maradt, úgy, hogy eleve kisebb összeget kaptam, mert megtartottam az autót.

Valószínű az ipse is erre pályázik!

2021. nov. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van biztositasotok, ne fizessetek semmit, nincs joga ezt kovetelni. Bokszolja le a biztositojaval meg a szerelojevel.
2021. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne fizessetek. 10 év múlva eladásnál ki fizetné meg neki az avulást ennyi erővel?
2021. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell fizetned, a biztosító fizet, nem követelhet rajtad semmit.
2021. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért fizetnek kevesebbet neki, mert az autót az eredeti állapotba kell visszaállítani, és ha a károsult ragaszkodik a gyári új alkatrészekhez akkor azt neki kell állni."


Ő ragaszkodik hozzá baxxa meg, ne más pénztárcájából legyen gavallér.

Ne fizessetek egy vasat sem. Erre van a biztosító, esetleg menjen oda kuncsorogni.

2021. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a biztosító megfelelően tájékoztatott
2021. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen mindenkinek a választ!
2021. nov. 3. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!