Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő, vagyis...

Ilyenkor mi a teendő, vagyis mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Utcán parkoltam, és a horgom egy 4-5cm-re belógótt a garázsba de nem vettem sajnos észre, mert szemre nagyjából bőven nem foglaltam el helyet a garázsból. Reggel a szélvédőmön papírt találtam miszerint aki tolatott ki a garázsból, belement a horgomba.


Elismerem tényleg, ha 1 méter, ha 5 cm belógtam. Megcsináltuk a kárbejelentőt, de még az incidens előtt biztosítót szerettem volna váltani, mert a jelenleginek tesóm a szerződője és saját magamnak szerettem volna biztosítást.


Így hogy biztos hogy én jövök ki hibásnak hogy tudok biztosítót váltani?

Mire számíthatok?



2022. jan. 3. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő ment neki, az ő baja. Biztos nem csináltam volna karbejelentőt.
2022. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondta, de egyrészt szomszédok vagyunk másrészt lelkiismeretes vagyok és tény hogy hibáztam. Ha tilosban parkolással feljelent még rosszabb lett volna nekem szerintem, nem?
2022. jan. 3. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem. Kapsz egy max pár tízezres csekket, így meg kitudja hány százezret húz le a biztosítótól aki majd tőled darabonként.

Ő tolatott neki, az ő baja.

2022. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy álló autó nem okoz balesetet
2022. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Amúgy ja.....
2022. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, és arról mi a helyzet hogy biztosítót szeretnénk váltani? Írtam fentebb hogy ez már az incidens előtt is téma volt.
2022. jan. 3. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:

"mert a jelenleginek tesóm a szerződője és saját magamnak szerettem volna biztosítást"


Ezek szerint tesód az üzembentartó? Azt kell megváltoztatni, és egyből szerződni az általad választott biztosítóval. A baleset ezt nem befolyásolja. A tesód bonus-malus besorolása fog romlani.

2022. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ahogy írták, esélyes, hogy a biztosító nem fog fizetni a tolatónak. Így a tesód bonus-malusa sem fog változni.
2022. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítónál:

-Beletolattam egy álló autóba - mondja a panaszos.

-Akkor mit keres itt? Viszlát!

2022. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ő a hibás
2022. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!