Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kaptam egy olyan papírt hogy...

Kaptam egy olyan papírt hogy meg szüntették a biztosításomat de a kocsi forgalomba van csekket e hónap 25.ig kell be fizetnem most kaptam mi lehet?

Figyelt kérdés
2022. márc. 16. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

megszüntették*, befizetnem* forgalombaN*


ige előtt használt igekötő egybe írandó, nem elváló. Hol kérdésre a -ban/-ben rag felel, hová kérdésre a -ba/-be ragok. A többit hagyjuk is. Ha megtanulsz írni-olvasni, akkor lehet, hogy érteni fogod a leveleket, meg akkor tudnád használni a google keresőt, hogy utánanézz dolgoknak és megértsd őket. Jelenleg még ak érdést is alig érteni, amit idebüfögsz.


Kérdésre válaszolván (feltehetően):

Ha nem fizeted be a KGFB-t, akkor megszűnik a biztosításod. Ettől a gépjármű még forgalomba helyezve (vagy forgalomban) marad, mivel semmi köze a biztosításnak ahhoz, hogy forgalomban van-e, azért a műszaki vizsga felel inkább, kivéve azt, hogyha nincs a gépjárműveden KGFB és mégis közlekedsz a gépjárművel, amit tilos, akkor a rendőr ki fogja vonatni a forgalomból a gépjárművet. Ha nincs KGFB és kötsz újat X idő elteltével, de te magad nem vonattad ki a forgalomból a gk.-t a biztosításmentes időszak alatti időtartamra, akkor a kiesett idő fedezetlenségi díját is megfizettetheti veled a biztosító.


"25-ig kell befizetnem, mi lehet?" - mi lehetne? xD fized be és nem lesz semmi?:D mi lehetne?


És mindez le van írva neked a papíron, abban is biztos vagyok, csak tudni kéne hozzá óvasni meg éttemezni...


25/F

2022. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

"hogyha nincs a gépjárműveden KGFB és mégis közlekedsz a gépjárművel,"

Nem kell hozzá közlekedni sem, nem feltétel...

Ha a kocsin nincs KGFB és nincs kivonva a forgalomból, még érvényes műszaki se kell hozzá, előbb utóbb kivonják a forgalomból és meg kell fizetni a napokban számolt fedezetlenségi biztosítást.

Ha újra forgalomba akarják helyezni mindenképpen.

Ha egy gépkocsi rendszámmal közlekedik, nem látszik rajta, hogy se biztosítása, se műszakija..

2022. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ez az oldal azért lett létre hozva hogy le nézzék az embert?
2022. márc. 16. 14:04
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
A kérdésed után mégis milyen választ vártál?
2022. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Még ezt a tagolatlan, zagyva írást is megértem (idő kell hozzá), de Te nem is tudsz róla, hogy ha autód van, hogy arra KGFB van és azt fizetni kell?

"most kaptam mi lehet?"

Na vajon mi lehet?

2022. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem olyan bolond vagyok hogy nincs rajta biztosítás azt kérdeztem hogy be van fizetve a biztosítás a kocsi forgalomban van de küldtek papírt hogy fel van bontva a szerződés amúgy meg ha valaki egy egy szót rosszul ír le már egyből kötözködés megy de miért?
2022. márc. 16. 18:08
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Akkor a biztosító a bolond?

1. A biztosító adott biztosítási évhez kapcsolódóan levélben (emailben) közli arra a biztosítási évre szóló fizetni való összeget.

2. A biztosító, ha netán nem történik meg a biztosítás befizetése, első körben küld egy levelet az elmaradásról.

Ebben jelzi a határidőt és befizetendő összeget.

3. Ha ezután sem történik meg a befizetés, akkor szünteti meg a biztosítást, amelyről levélben értesíti az ügyfelet.

És ha számoltál ez már a 3. levél, amelyben közlik (mint írod) a KGFB megszüntetését.

A történeted zavaros, ismerve a biztosítók "viselkedését", de ha szerinted minden befizetést, ha késve is, de teljesítettél, csapd a hónod alá ezek igazolását, menj be a biztosítóhoz és dugd az orruk alá és nyertél. (De nem hiszem, hogy így lenne, de nem engem kell meggyőznöd)

2022. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha, tényleg jól fogalmaztál az elején, és megszüntetették a biztosításod, akkor már régóta, legalább 60 napja nem fizettél.

Ezt üti az, hogy neked biztosítás csekked van...

Ez nem valamiféle büntetés, vagy fedezetlenségi díj?


A forgalomból való kivonás hogy jön ide?

Akkor szokták hivatalból kivonni, mikor valaki a régi rendszerben nem fizette a telj. adót.


Ez olyan, mint mikor valaki gyorshajtáskor attól fél, hogy a térfigyelő kamera megbünteti.

2022. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Amit írtál, az, ellentmondásos, de bizonyára ez a gondod. A válaszolók csak megpróbálták feloldani az ellentmondást, de a tényleges helyzetet csak te ismerheted, illetve, csak te tudhatod a biztosítóval tisztázni.

Természetesen nem vitatom, hogy jogod volt itt kérdezni, csak éppen értelmetlen, és nem a válaszolók általad feltételezett rosszindulata miatt.

2022. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bevan fizetve a biztosítás de kaptam egy papírt hogy fel lett bontva a szerződés időben bevan fizetve mindig
2022. márc. 17. 10:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!