Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő az adásvételi...

Mi a teendő az adásvételi kitöltése előtt az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Ügyesen belefutottam egy olyan helyzetbe, hogy egy motor csere után szerettem volna a cseremotort bejegyeztetni a törzskönybe, de mielőtt eljutottam volna az ehhez szükséges műszaki vizsgára, a cseremotor is megadta magát (tudom balf*sz vagyok). 2. motorcserét nem kívánok végezni, így szeretném a járművet továbbadni olyannak, aki viszont foglalkozna vele. Az a kérdés, hogy ilyen esetben mikor a benne lévő motor még nincs átíratva, azt az adásvételiben hogyan kellene feltüntetni?
2022. márc. 25. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Motorkódos, vagy motorszámos?

Miért akarnád a törzskönyvbe jegyeztetni?

Elég zavaros a kérdésed (talán épített autó lehet?), de ezt úgy kb buktad.

Nincs ilyen rublika az adásvételin.

"mikor a benne lévő motor még nincs átíratva"

Ezt a részt, meg nem is értem.

2022. márc. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha motort cserélsz akkor új forgalmit és törzskönyvet kapsz, viszont előbb a cseremotorhoz kapott számlával (akitől vetted), illetve a beszerelést végző szakitól kapott számlával elballagsz leműszakiztatni. Utána a kormányablakban megkapod az új forgalmit, meg a törzskönyvet az új motorszámmal (mert speciel ez motorszámos). Csak behalt az új motor mielőtt eljutottam volna a műszakiig, így meg nem fog átmenni.
2022. márc. 25. 23:57
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Motorkódosnál nem, ezért kérdeztem.

Motorszámosnál más a helyzet, ezt gyakorlatilag buktad. Továbbra sincs ilyen rublika, és épeszű ember nem veszi meg.

Hogy a te szavaiddal éljek "(tudom balf*sz vagyok)"

Ebben teljes mértékben egyetértünk.

2022. márc. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a műszaki nélkül nincs átírva a motorszám sem, így nem tudod eladni, hisz nem megy át az eredetvizsgán. Vissza tudod szereltetni az eredeti rosszat, úgy eladni rosszként vagy ha minden igaz le tudod adni bontóba is.
2022. márc. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kókányolt bontószökevényeknél ebben az esetben azt szokták csinálni, hogy visszaszerelik bele a forgalmi szerint eredeti, nem működő motort és adják az autóval az "ez tutira működik, a srác hétfőn még Németbő' jött vele haza, tegnap bontottuk ki" cseremotort. A vevő elvontatja eredetiségvizsgálatra az autót, ott átmegy a megkotlott motorral (nem elvárás, hogy működjön), majd a cseremotorral elviszi arra a vizsgaállomásra, ahol bármit át lehet tolni okosba' és kész is.

Ha költséghatékonyabb megoldást szeretne a kedves vevő, akkor van még az "üzembetartói" meg a "kőccsönadási", mint alternatíva, még kevesebb papírmunkával. Lehet válogatni.

2022. márc. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A motorszám azért érdekes kérdés mindig mert egyes autókon (pl BMW) nincs motorszám. (mint azonosító).
2022. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi srácok. Akkor a 2. motorcserét nem úszom meg. :D

Az 1. és 3.-nak pedig köszönöm, a bunkó hangnemet :D

2022. márc. 26. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!