Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » B10-ből B8-as kategóriába...

B10-ből B8-as kategóriába való átsoroláskor mennyivel nő meg az éves biztosítási díj?

Figyelt kérdés
Allianz biztosítónál, párom édesapjának a nevén van az az autó amivel egy másik autóba koccantam. Eddig a legmagasabb fokozatban volt, azonban visszasorolták 2-vel. Megjött a biztosítói levél amiben 95 ezer Ft-os kár állt. Amennyiben ezt kifizetem megmarad a bónusz, azonban arra lennék kiváncsi, hogy mennyivel nőne meg az éves díja a biztosításnak ha az 5 éves elévülési időt választom?( hogy 5 évig fizetem a különbözetet)

2022. márc. 28. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az a nagy összeg, kb jó ha 10% a visszaesés amiatt. A gond az, hogy a koccanás miatt felszámol mást is. Amit ha kifizetsz sem tűnik el. Nekem kerek perec ott volt hogy károkozás miatt 30%al több+a 2 bónusz..
2022. márc. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Jó ez a KGFB is egy b.szott nagy f.szság. Minden évben nő a bónuszom, aminek az lenne a célja, hogy kevesebbet fizetek. Ehelyett az van, hogy minden évben ugyanannyi vagy drágább az egész, holott bónusz szintenként 5%al kellene csökkennie. Egy nagy kamu és szélhámos banda. Ugyanaz, mint bármi más Magyarországon. Ha kárt okoztál ne 2* büntessen. Egy kár egy esemény. Vonjon le két szintet aztán menjen az anyjába. Semmi értelme az egésznek aztán csodálkoznak, hogy sokan bliccelnek meg szórakoznak, amikor ilyen igazságtalan, sz.r a rendszer.
2022. márc. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"ma 05:14"

kicsit értelmezni kellene a számokat. A bónusz miatt nő a kedvezmény mértéke, de az alap amivel számolnak nő... nem 5000 ft/órában számolnak a szervizek egy ideje, és nem sok 95-ös astra sem rohangál már, hanem olyan autók amiknek a fényszórója 5x annyi mint sok ember éves kgfb díja...

2022. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Atosz7 ***** válasza:

Elsősorban érdemes kihagyni a biztosítót, ha ez lehetséges.

Másodsorban általában max. a 2x-ese lesz a biztosítás,de érdemes egyet számoltatni, hogy mennyi lenne. És ezt minden évben a forduló előtt kb. 45 nappal!!!

Mivel én biztosítónál dolgozom ezért én azt javaslom, hogy minden évben érdemes számoltatni egyet még ha ugyanannál a biztosítónál is marad, mert így lehet csökkenteni a díjat.

Csak az emberek vagy lusták vagy csak nem tudják,hogy mit kell tenni. Ezért is jó ,ha van egy tanácsadója az illetőnek.

Szívesen megnézem,hogy ez nálunk mennyire jönne ki csak küldjenek egy emailt a szanicsa@gmail.com-ra.( Ott meg tudjuk majd beszélni, mert reklámozni nem akarok itt.)

Üdv!

2022. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A helyzetre való tekintettel muszáj kifizetnem így is-úgy is. Melyikkel járnék jobban, ha kifizetem a 95.000 Forintot és megmarad a B10-es besorolás vagy ha hagyom B8-ban és azt fizetem?

2022. márc. 29. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt 5 évre, de következő évre sem tudja senki megmondani, még a biztosítónál dolgozók sem.

Nem is egy biztosító havonta változtatja a díjtarfahirdetményét, itt megnézheted, ha a biztosítókra kattintgatsz: [link] Vannak, amelyek ritkábban, de a többség évente többször.

A KGFB törvény szerint a biztosítók legalább 60 nappal előbb kötelesek közzétenni a díjtarifa hirdetményüket, ezért a havonta változtatóknál most azt sem lehet tudni, hogy mennyi lesz a díj júniusban, nem hogy 5 éven át.

Például egy ideje a levegőben lóg, hogy a jogalkotó megtiltja a károkozói szorzót, hiszen az már második büntetés a jogszabályban meghatározott bonus-malus rendszer alkalmazása mellett, ráadásul időbeli és díjkihatásában sokszorosan erőteljesebb. Amikor az MNB-t megbízták a vizsgálattal, jellemzően el is tűntek kis időre, illetve lecsökkentek, illetve átneveződtek. Van aki úgy trükközik, hogy nem károkozói szorzót használ, hanem kármentességi kedvezményt. Azért ennek mennyivel pozitívabb kicsengése van. De hatásában ugyanaz, a károkozó nem kap kedvezményt, magasabb díjat fizet. Ha valamelyik jelentős politikust, vagy családját rosszul érinti, akkor megvalósítják az államtitkár által már kb. két éve bejelentett jogszabályi tiltást. (Lásd: Tarlósné esete a közterület-felügyelet 50-ezer Ft-os bírságával.) Ilyet durva díjváltozást például ki tud beszámítani, pláne évekre előre. De a szokásosakat sem.

2022. márc. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!