Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a jármű eladása miatt...

Ha a jármű eladása miatt szeretném megszüntetni a kgfb-t, akkor ahhoz muszáj az adásvételi szerzödést felmutatni?

Figyelt kérdés
Ha csak kőzlöm, hogy eladtam az nem elég?

2022. ápr. 7. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy muszáj bemutatni ! Ez nem bemondásra megy, az okmányirodába is vinned kell az adásvételit mikor eladod, nem elég csak betelefonálni.
2022. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

És miért olyan megerőltető ez, vagy cigánykodsz és adásvételi nélkül szórakozol?


Okmányirodában 10 perc alatt leadod az autót, a lepecsételt adásvételivel újabb 10 perc alatt lemondod a biztosítást. Kész. De ez az egész interneten keresztül is megoldható, ki sem kell kelned az ágyból. Szóval mi is a probléma?

2022. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha lejelented okmányirodában, arról értesül a biztosító. Nem kell nekik külön bemutatni.

Nekünk automatikusan küldték az arányosan visszajáró pénzt.

2022. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem tudom így van-e, én azt olvastam le kell külön jelenteni, úgyhogy CLB-n keresztül külön lemondtam. Szerintem ha az okmányirodai lejelentés után a biztosító is automatikusan kapná az infót, akkor nem lenne online ügyintézésnél sem olyan opció, hogy lemondás, hiszen nem lenne rá szükség.
2022. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt, 4-es válasz írója! (2022. ápr. 7. 17:37)

Az utóbbi 8 évben kétszer is adtam el autót, más-más biztosítónál volt a KGFB, és egyik esetben sem tudattam semmit a biztosítókkal. Kb. 3 hét múlva mégis megérkeztek a túlfizetések összegei a folyószámlámra. Az lehet, hogy rövidebb idő alatt kaptam volna meg, ha bejelentem náluk, de nem volt sürgős.


┌─ 8. § (1) A járműnyilvántartásban szereplő gépjárművek vonatkozásában a fennálló biztosítás által érintett biztosítót az e törvényben előírt feladatainak ellátása céljából, a gépjármű forgalomból történő kivonásának, a gépjármű első és ismételt forgalomba helyezésének, valamint a gépjármű tulajdonjogát érintő változásnak - ideértve a régi tulajdonos (átruházó) külön jogszabályban meghatározott, tulajdonjog-változáshoz kapcsolódó bejelentési kötelezettsége teljesítésének időpontját is - járműnyilvántartásba történő bejegyzéséről, továbbá az üzemben tartó és a járműnyilvántartásba bejegyzett üzemben tartó személyét érintő változás járműnyilvántartásba történő bejegyzéséről - e tény járműnyilvántartásba történő bejegyzésével egyidejűleg - a kötvénynyilvántartó szerv elektronikus úton értesíti, amely értesítést a biztosító a feladatai ellátása során figyelembe veszi. ─┘

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról


Nagyon hosszú lenne itt idézni, de a törvényben előírt kétoldalú elektronikus kapcsolat van a gépjárműnyilvántartó hatóság (ügyfélszolgálati helyei a kormányablakok, okmányirodák) és a kötvénynyilvántartó szerv közt.

Például, átíráskor, üzembentartói jog átadásakor a kormányablak, okmányiroda ügyintézője elektronikus úton ellenőrzi, hogy az új üzembentartónak van-e KGFB szerződése.

Vagy például, legalább havi gyakorisággal automatikusan megtörténik a gépjárműnyilvántartás és a KGFB kötvénynyilvántartás összevetése, ami alapján kiszűrik a nyilvántartás szerint forgalomban levő, de KGFB-val nem rendelkező járműveket, ami alapján a Járási Hivatal öt napon belül intézkedik a hivatalból történő forgalomból kivonásról.


Hogy te minek alapján milyen következtetésre jutsz, az nem a valós működés.

2022. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%

#5 Jól felszivtad magad egy válaszon, ami eleve úgy kezdődik, hogy "Nem tudom így van-e" és utána sem állított senki semmi konkrétat, vagy tényszerűt.


Orvos látott már? Nem egészséges ilyen feszültnek lenni.

2022. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!