Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a szerviz elvitte a kocsit...

Ha a szerviz elvitte a kocsit az autópályára kipróbálni, de közben hirtelen egy újabb hiba állt elő (leállt a kocsi, autómentővel kellett visszavinni a műhelybe) kit illet az autómentő költsége?

Figyelt kérdés

A szerviz elvitte a kocsit az autópályára kipróbálni, mert sok mindent cserélve lett. Szükség volt menni az autópályára a részecskeszürő végett is.

Közben lerobbant az autó, igy autómentőt kellett hivni.

A teljes táv 75 km és 140€ lett kiszámlázva. Ez Szlovákiában történt a tulaj az egyik ismerősöm. Az autó egy Skoda Octavia dizel 2014-es évjáratú.

Még nem lett kifizetve, mert a tulaj azt mondja hogy ezt a szerviz fizesse, hiszen egyik javitó vezette a próbaúton a tulaj mellette volt. A szerviz közben egy újabb váratlan hibát fedezett fel, igy azt mondják erről nem tehetnek és ha az a hiba lett volna amiket javitottak és az miatt állt volna le az autó, akkor fizették volna az autómentőt.

Nem Skoda márkaszerviz és a környéken élők eddig csak jó tapasztalatokat mondtak ő róluk.

Csak kiváncsi vagyok hogy egy ilyen esetben mi történik.

Szerintem ha egy újabb hiba miatt robbant le az autó a szerviz erről nem tehet. Persze más kérdés hogy tényleg váratlan hiba lett, vagy előre már tudtak a hibáról és hogy később kialakulhat, csak ezt nem akarják beismerni, hogy ne őket terhelje az autómentő költsége.

Bocsi a régényért. :)


2022. jún. 26. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Szóval ha pl elüt az autó, bevisznek a kórházba, számos súlyos sérülésed van, ami miatt számos műtét és sok hetes kórházi tartózkodás áll előtted. Közben kiderül, hogy amúgy már régebb óta rákos voltál, bár nem tudtál róla és a kórházi tartózkodás alatt elvisz a betegség. Akkor ez a balesetis orvos hibája-e? Kb hasonló a két story.
2022. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: Szerintem nagyon két különböző esetet hasonlitasz össze egyformán, bár elvileg lehet benne valamennyi igazság.
2022. jún. 26. 20:57
 3/12 vantel ***** válasza:
34%

Nekem soknak tűnik az a 75 km.

Nem lehetett volna a részecskeszűrőt kiégetni műhelyben lángal?

2022. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3: Állitólag autópályára kellett hajtaniuk a próba végett és az autópálya legközelebbi felhajtó talán kb. 20 kmre volt.
2022. jún. 26. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem a szerelő tehet róla hogy még valami elromlott. Első jó példát írt.
2022. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem igazán értem mit is szeretnél ezzel a kérdéssel.

A GyK nem egy döntőbíróság. Vagy kinyomtatod azokat a válaszokat akik azt írják, hogy a műhelynek kéne fizetnie a trélert és lobogtatjátok a műhelynek hátha átvállalják ezt a költséget?

Biztos ott is van fogyasztóvédelem, nekik lehet elpanaszolni, hogy jogtalannak érzitek ezt az esetet és legyenek kedvesek kivizsgálni.

2022. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Próbáljanak meg 50-50 költségmegosztásban megegyezni, bár szerintem kisstílűség azon a 140 €-n rúgózni.
2022. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6: "Nem igazán értem mit is szeretnél ezzel a kérdéssel.

A GyK nem egy döntőbíróság."


Igen tudjuk nagyon jól, köszi hogy megirtad. :P

Te is akkor minek adsz fel itt kérdéseket?

2022. jún. 26. 23:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nehéz szitu, szerintem felezés vagy te fizeted. Alattad is megállt volna. Akkor is így pattognál? Neked kellene fizetned szerintem.
2022. jún. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nem neked, hanem a tulajnak.
2022. jún. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!