Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mitől csökkenhet a KGFB a...

Mitől csökkenhet a KGFB a tárgyév "közepén"?

Figyelt kérdés

Februárban vettem autót és kötöttem rá biztosítást, negyedéves bontásban. A teljes éves díj 54 ezer forint volt. Befizettem ugye februárban az első részletet, májusban a másodikat és most augusztusban lesz a harmadik. Erre kaptam most egy emailt, hogy küldtek egy új kötvényt. Megnyitottam az ügyfélközpontot és az új kötvényben az áll, hogy 49 ezer forint a teljes éves díj, így nyilván csökkent a negyedéves díj is. A legfurcsább, hogy most küldték ezt ki, de a kötvényben a hatályát március valahanyadikától írják, azaz már a májusi befizetés is kevesebb kellett volna hogy legyen és ennek megfelelően a díjelmaradásnál egy mínuszos összeg van, azaz túlfizetés volt.


Szóval az a kérdésem, hogy miért és mitől csökkent az összeg egy meglévő, aktív szerződésben? Nem mintha baj lenne, a díjcsökkentés mindig jól jön, csak nem értem.


2022. júl. 26. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Talán ha a biztosítót kérdeznéd.
2022. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Bocs, úgy tudtam, hogy ez itt a gyakorikérdések, ahol kérdéseket lehet feltenni. Az itteni kérdések 99%-ára választ lehet találni máshol, szóval akkor miért is létezik ez az oldal? Meg miért is jársz ide?


Köszönöm amúgy a bölcs tippet, nyilván én ehhez túl hülye voltam, hogy rájöjjek. Vagy az is lehet, hogy folyton átraknak várakoztatásra, nekem meg nincs/nem volt időm végigvárni azt.

2022. júl. 26. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

És szerinted honnan a vérből kellene tudnunk, hogy ultrakonkrétan a te szerződésedet miért módosították egyoldalúan.

Ha egy általános, biztosítással kapcsolatos kérdést teszel fel, arra talán tudunk válaszolni. De hidd el hogy nem látunk bele az ismeretlen biztosító ismeretlen ügyfelének a konkrét szerződésébe.

Mielőtt neki állsz hisztizni hogy milyen választ kapsz, gondold végig a kérdésed.

2022. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Hát én nem feltételeztem magamról, hogy olyan hihetetlenül speciális személy lennék, hogy csak nekem a két szép szememért és csodás testemért kivételt tettek velem, a világon először. Ennek fényében pedig feltételezem, hogy ennek megvan a jól bevált, ISMERT oka, amiről valaki tájékoztatást tud adni.


Mielőtt nekiállsz hisztizni hogy milyen kérdést teszek fel, gondold végig a lehetséges válaszokat.

2022. júl. 26. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Végiggondolta. És a te korlátolt, buta, sötét agresszivitásodhoz mérve még kedves, visszafogott és udvarias volt.


Az a baj, hogy pár... mérsékelten logikusan gondolkodó ember ezt a fórumot ügyfélszolgálat- és googlepótléknak tekinti. Amit saját maga lusta vagy képtelen megkeresni, azt bedobja ide.

2022. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

"feltételezem, hogy ennek megvan a jól bevált, ISMERT oka, amiről valaki tájékoztatást tud adni"

Igen. És ezt az okot a biztosító ismeri, mivel igenis egyedül téged érint a változás, hiszen új kötvényt kapsz.

Azt pedig kizárólag, speciálisan a te egyedülálló személyednek készítik, hogy a két szép szemeddel el tudd olvasni.

Nem az általános szerződési feltételek változnak ami mindenkit érint, és mindenki tud róla, hanem hihetetlenül speciálisan csakis neked szól. Nekünk nincs belelátásunk.

2022. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár tetszik kérdező, akár nem, a kötvény módosítás csakis kizárólag téged érint.

Senki nem tudhat róla semmit, csak a biztosító. Náluk érdeklődj.

2022. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy a biztosítónak nem csak telefonos elérhetősége van. Lehet, hogy az írásos válaszuk időigényesebb, de abból megtudhatod az indokot.


Ha elfogadod, ha nem, tényleg csak belegondolni és tippelni lehet.


A KGFB törvény szerint, ha kiderül, hogy a szerződő szerződéskor történt adatközlése eltér a valóságtól, akkor a biztosító legkésőbb a kockázatviseléstől számított 60 napon belül jogosult a díjat megfelelőre változtatni. Ez nálad már bőven meghaladott idő.

A másik lehetőség, ha biztosítási év közben derül ki adatközlési, vagy kötelező együttműködési mulasztás, és ez díjbefolyásoló, akkor a biztosító biztosítási év közben jogosult díjat módosítani. Ha te nem tudsz olyan okról, ami indokolja a márciustól történő díjváltoztatást; hidd el, itt senki sem fogja kitalálni.

A fentiek kivételével a biztosító a díjat minden egyedi szerződés vonatkozásában a meghirdetett - a biztosítási időszak, illetve tartam kezdőnapján alkalmazandó - díjtarifa alapján alakítja ki és azt az adott biztosítási időszak alatt nem változtathatja meg.


Tehát, a KGFB törvény a fenti két kivételen túl nem engedi meg a biztosítási év közbeni díjváltoztatást. Az egyikről már lekéstek.


Ennyi, ami a biztosítód nélkül kideríthető.

2022. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!