Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Így most mennyi lehet a...

Így most mennyi lehet a kártérítésem?

Figyelt kérdés
Sajnos motoros balesetet szenvedtem. Haladtam egy erdős útszakaszon ahol pont rám dőlt egy korhadt fa. 60-70km/h-val csalódtam be a fába (vagy rám esett nem emlékszem) Minden egyéb törés és belső szervi probléma nélkül megúsztam csúnya zúzódásokkal és nyílt sebekkel. (Ami egy csoda) Papírok, motor, szonda minden rendben volt. Ilyenkor kit kell felkeresnem? Illetve milyen összegű kártérítést kaphatok?

2022. aug. 2. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a kasko fizeti, ha csak köteleződ van akkor senki sem fizet
2022. aug. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Casco.

Ha nincs, akkor ügyvédet keress, mert pereskedned kell, ha szeretnél valami kártérítést látni a felelőstől.


Itt egy hasonló eset:

[link]

2022. aug. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki kell derítened kinek a kötelessége adott helyen a fák gondozása (önkormányzat, közútkezelő, településüzemeltető). Őket tudod perelni.

De nagyon nem egyszerű egy fa állapota alapján a felelősség megállapítása. Ha pl. egy viszonlyag egészséges fába belecsapott a villám, akkor perelheted a jóistent.


Ügyvéd kell, aki első körben felméri, hogy érdemes-e belekezdeni. Ha nem készült egy rakás fotó a fáról/helyszínről, akár el is felejtheted. Ha volt kint figyelmeztető tábla (pl. omlásveszély), megintcsak felejtős.

2022. aug. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ne röhögtess, miféle kártérítést?
2022. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A terézvárosi házomlásnak egy hónap elteltével még nem tudják a felelősét. Akkor egy útmenti fa kidőléséét?
2022. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!