Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítványhoz, ha nem találom...

Jogosítványhoz, ha nem találom az általános iskolai bizonyítványom, vihetek érettségi bizonyítványt helyette?

Figyelt kérdés
Autós iskolába szeretnék beiratkozni, ha jól látom kell hozzá bemutatni általános iskolai bizonyítványt, de nekem az szerintem nincs meg. Helyette érettségit vihetek esetleg? Ezen kívül még diplomám is van bemutatni ...:')

2022. szept. 22. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vihetsz.
2022. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viheted.
2022. szept. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2022. szept. 22. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha érettségid van, akkor nyilvánvaló, hogy a 8 általánosod is megvan :D
2022. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem általános iskolai bizonyítványt kérnek, csak az a feltétele, hogy minimum 8 osztályt feltudj mutatni, ha több osztályt végeztél a legnagyobbat célszerű vinni, én pl a technikusi bizonyítványom vittem (14. osztály)
2022. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen legmagasabb iskolai végzettséget igazoló bizonyítványt vihetsz, és ezt a kreszvizsgára is vinned kell. Viszont nekem nem kérte a vizsgabiztos a bizonyítványom, mert látta, hogy már van más kategóriából jogsim.
2022. szept. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tőlem idén kértek valami bizonyítványt, hiába volt más kategóriából jogsim (viszont ha van, azt is kötelező vinni). Vittem magammal érettségit meg diplomát, gondoltam az egyik csak jó lesz.
2022. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minimum 8 általános kell, de ha van magasabb akkor azt célszerű vinni, általában mindenhol a legmagasabbat szokták kérni.

Nekem anno B-re még a 8.általánost vittem mert akkor az volt a legmagasabb. Amikor a C kategóriát csinátam pár évvel később akkor az érettségit vittem és mondták is az első napon hogy lehetőleg a legmagasabbat vigyük, akinek diplomája van azt vigye, akinek érettségi azt, de minimum 8 általánosnak meg kell lennie.


Amikor targoncára csináltam akkor is érettségit vittem és beiratkozásnál az ügyintéző mondta hogy 8 általánost kérték. Aztán szerintem még kezdő lehetett és izgut mert súgtak neki hogy 8 általános a legalja, annál magasabb kell. Végül azt mondta hogy jó akkor jó az is.

2022. szept. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 10. § (4) bd) pontja szerint, az alapfokú végzettség igazolására alkalmas minden bizonyítvány, oklevél, ami legalább alapfokú végzettséget igazol, vagy annak meglétét előfeltételezi.
2022. szept. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!