Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elkerülhető a díjnemfizetés...

Elkerülhető a díjnemfizetés ha bontóba leadom az autot ?

Figyelt kérdés

Van egy autom amit már egy ideje nem használunk hibái miatt. Műszaki nincs rajta, biztosítás évforduló napján lejárt majd jött egy fenmaradó díj csekk amit befizetve továbbiakban már nem fizettem így a szerződés törlésre került. Kaptam egy levelet a hivatalból, hogy ideiglenes kivonásra került az autóm illetve be kell vigyem a rendszámot és a forgalmi engedélyt. Ezeket akkor kapom vissza ha rendezem a biztosításomat amire még rájön a díjnemfizetési napi díjak stb stb stb.


A kérdés az lenne igazából, hogy a rendszámot és a forgalmit ha leadtam és az autot ha leadom a bontóba akkor nekem van a továbbiakban úgyan úgy kötelezetségem a biztosítást rendezni ? Mivel a bontós vêgleg kivonja tuttomal a forgalomból.



#Dijnemfizetes #Ideiglenesen kivonták a forgalomból
2022. nov. 1. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Aztán hogyan adod le rendszám és forgalmi nélkül? Meg attól még a tartozásod megmarad, mivel az nem a kivonás után keletkezett.
2022. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tartozást ugyanúgy behajtják
2022. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bemész a bontóba, hogy szeretnéd VÉGLEGESEN kivonatni az autót a forgalomból. Kifizeted a díját és adnak róla bontási igazolást. Utána fogod a bontási igazolást, a forgalmit, illetve a két rendszámot és a kormányablakban ezeket leadod. Aláírod az aláírni valót, kifizeted itt is a díjat és az autó lekerül a nevedről.


De a már eddig felhalmozott díjelmaradást ugyanúgy rendezned kell a biztosító felé. Miért ne kellene? Ha én kisétálok a boltból egy lopott kólával és megiszom azt, akkor utána már nem számít a lopás, mert elfogyott a kóla? Ugyanúgy ki kell fizetni utólag + a büntetést is.

2022. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Ja a törzskönyv is kelleni fog a kormányablakba, azt lehagytam.
2022. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia esetleg add el a kocsit bontásra és majd más úgyis kivonatja

Egyszer csináltuk így bár tartozás nem volt

2022. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszi a barátságos jellegű választ. A többieknek is köszönöm bár ez a bunkó stílusú válaszadás szánalmas.
2022. nov. 1. 18:04
 7/9 SubMessalina válasza:

Hmm... Ami számodra nem tetszik, az bunkó? A felhalmozott nem-fizetést ki kell fizetni akkor is, ha leadod, vagy eladod az autót. Sajnos amig hivatalosan nem vonattad ki a forgalomból, addig gépjármű adó, biztosítás fizetendő rá. Én is így voltam egy autóval. Ideiglenesen kivonattam a forgalomból Az idő alatt nem kellett rá semmit fizetni. Hiába állt zárt helyen, hivatalosan forgalomban volt. Ideiglenes kivonásnál nem vették el a rendszámot, feleslegesen cipeltem be.

És egy ismerősöm története egy motorral. Ő sem fizette a biztosítást, mert nem volt használható, de nem vonatta ki a forgalomból, csak ahogy neked, jött a levél, kivonták, adjuk le. Majd mi úgy döntöttünk, felélesztjük, és igen, sajnos ki kellett fizetni az elmúlt évek biztosítását. Szerencse, hogy kismotor volt, így nem volt vészes.

Szóval, bocsi, ha bunkó vagyok, mert én is úgy látom, fizetned kell.

2022. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Félre értesz nagyon. A válaszadási stilus nem tetszet, nem az, hogy fizetnem kell a hülyeségemet.


Választ kaptam, köszönöm szépen. További szép estét.

2022. nov. 1. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:

A napi fedezetlenségi díjat csak nyilvántartják, megfizetni csak akkor kell, ha 5 éven belül kötelező gépjármű felelősség-biztosítást kötsz; a szerződő biztosító köteles beszedni az első esedékes díjjal együtt.

Ha 5 évig meg tudod oldani, hogy nem kötsz új KGFB-t, akkor soha nem kell megfizetned. Ha van másik autód, akkor díjemelés esetén mérlegelheted, hogy mivel jársz jobban: fizeted az emelt díjat, vagy olcsóbb díjú biztosítóra váltasz és az új szerződés miatt megfizeted a fedezetlenségi díjat.

A fedezetlenségi díj első napja a díjnemfizetés miatti felmondás napja, utolsó napja a hivatalból történt ideiglenes forgalomból kivonást megelőző nap. Innen pontosan ki tudod számolni, hogy mennyi: [link]

2022. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!