Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy gépjárművet,...

Vásároltam egy gépjárművet, ami a forgalomból kivan vonva. Elsőnek eredet vizsgára kell elvinnem? Utána megkötöm rá a kötelezőfelelősségbiztosítást és majd úgy mehetek az okmányirodába az adásvételivel és a tobbi papírral a forgalmit a nevemreírni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 28. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki van rajta ? Lejárata esetén kemény lesz ha vizsgázik alaposan meg kell nézni , ideiglenes kivonás de jobb állapot eseten jó buli lesz . Ellenkezőleg rácseszés . Járd körbe a témát es alkuszt biztositót is a legkedvezőbbet keresd .
2023. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első a biztosítás, anélkül egy centit sem mehetsz vele. Utána eredetvizsga, utána ocsmányiroda.
2023. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Forgalomból kivont járművet, mire visszahelyeztetsz, igencsak megfogsz őszülni.
2023. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen műszaki van rajta 2024/02-ig
2023. jan. 28. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ideiglenesen van kivonva akkor automatikusan visszakerül.

Egyébként eredetvizsga, KGFB (mindegy milyen sorrendben, de jobb, ha az eladóval megcsináltatod az eredetvizsgát), régi forgalmi, törzskönyv, adásvételi két példánya és mehetsz az okmányirodába

2023. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Forgalomból kérésre ideiglenesen kivonva, műszaki pedig 2024-02ig van rajta*
2023. jan. 28. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5ös írta, átíráskor visszahelyezik forgalomba. Csak addig mozgatni necces.

Ilyen esetben én is az eladóval csináltatnám az eredetvizsgát, vagy helyezze vissza forgalomba ő.

2023. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a tulaj intézze a papirokat mert eredetvizsgán egy bukás elég nagy baj, felezzétek el a költséget stb egyezzetek meg . Amennyiben olcsó vétel volt nem háritanám rá a kiadast de csinálja meg a vizsgalatot bemutatja kifizetem stb ....
2023. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!