Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mindkét rendszámtáblát nem...

Mindkét rendszámtáblát nem lehet cserélni?

Figyelt kérdés
Ha sérülés vagy kopás miatt mindkét rendszámtábla cserére szorulna akkor nem lehet cserélni, mindenképp új rendszám szükséges?

2023. febr. 11. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer adnak a régiből 1 db újat. Utána már új garnitúrát (teljesen más 2 db rendszámot), mert akkor 2 régi (1 pár) biztosan lenne nálad, ami visszaélésre ad okot. Legalábbis én így tudom.
2023. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Úgy tudom az új tábla igénylésénél le kell adni a régit.
2023. febr. 11. 12:10
 3/9 L.. István ***** válasza:
100%
#2: Nem feltétlenül. Elveszhet, ellophatják, akármi.
2023. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Egyszer lehet cserélni 1 db táblát, a régit nem kell hozzá leadni. A másodikat már nem lehet cserélni, új rendszámot kell kiadni a járműre. Nem, nincs kiskapu: se az nem megoldás, hogy egyszerre csak egyet cserélsz, se az, hogy leadod a régieket.
2023. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha régi, trikoloros táblád van azt már egyáltalán nem gyártják újra, hanem új fajtát adnak, akkor is, ha csak az egyiket hagytad el, vagy kopott el.
2023. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Hogy tud elkopni mind a két rendszám?

Közel 20 éves autóm van -napi használatban- de a rendszám nem kopik.

2023. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Még a régebbi fajta C,D,E kezdetűeknél fordult elő, hogy az a fényvisszaverő réteg a betűk között egyszerűen lemállott, sőt a betűkről/számokról is lekopott a festék. Gyakorlatilag szürke lett a rendszám. Szerintem volt egy sorozat ami valamiért rosszabb minőségben készült, gyártáshiba, vagy valami.

Gondolom tieden akkor I-vel kezdődő van, azoknál a tábláknál már nem jellemző ez a mértékű elhasználódás.


De olyat is láttam már, hogy anno amikor a vizsgamatricák eltűntek pár éve, az utolsót hígítóval vagy valami egyéb erős oldószerrel próbálták leszedni, ami félig-meddig elintézte a harmadik betűt és az első számot is...

2023. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális, de azért válaszolok, mert jó sok marhaságot összehordtak itt, meglehetősen nagy magabiztosággal és még fel is pontozták, de hátha jár még erre valaki.


Gond nélkül lehet cserélni mind a két rendszám táblát, korlátlan alkalommal, abban az esetben, ha a régieket le tudod adni.


Tavaly nyár óta sajnos a trikorólos rendszámokat nem gyártják újra, csak EU-sat vagy az új fajtát adják helyette. Ha szeretnéd, hogy ugyanazok a karakterek maradjanak és ne kelljen új forgalmi, akkor 56 000 forintba kerül.


A másik lehetőség, hogy teljesen új rendszámot kérsz. Ez 8500 forint, ebben az esetben viszont új forgalmi kell, ami további 6000 forintba kerül.


[link]

2023. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt a cikkben egyébként nem írja, de szerintem matrica is kell a szélvédőre, ami 1550 forint.
2023. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!