Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikortól lehet használni a...

Mikortól lehet használni a vásárolt autót?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy autót magánszemélytől, adásvételi szerződéssel.

Bizotítást már megkötötük rá, holnap megy eredetiség vizsgálatra.


Kérdés, hogy nekem ott kell-e lenni az okmányirodába névreíráskor vagy elintézheti helyettem más?

Ugyanis ha nem, akkor csak jövőhéten csütörtökön lesz időm. Ebben az esetben használható az autó az előző forgalmival vagy nem?

Vagy esetleg az okmányaimmal meghatalmazással, hogy az a személy aki bemegy az ügyemben eljárhat?


Előre is köszönöm.



2023. márc. 7. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Használható, ha van kötve biztosítás és érvényes a műszaki. Más csak meghatalmazással irathatja át az autót.
2023. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a te okmányaid nem kellenek, csak a szokásos forgalmi, törzskönyv, adás-vételi, meghatalmazás stb.
2023. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
Használhatod.
2023. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy félreértem a kérdést, de amikor megveszek egy autót, akkor beleülök és használom.

Ott és azonnal, mert az enyém.


Hogy aztán a kötelező dolgokat hogyan és mikor intézem, az egy másik dolog.

2023. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ott és azonnal, MIUTÁN megkötötted rá a biztosítást, biztos ezt akartad mondani. :)
2023. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5.

Pedig anno volt olyan, hogy megnéztem ,megtetszett, kifizettem, beleültem és hazamentem az autóval.

Aztán másnap megkötöttem a biztosítást.

És most "vessetek a mókusok elé"! ;)

2023. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!