Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy valaki külföldön vásárol használt autókat, nem kerülnek a nevére és még is eladja őket?

Figyelt kérdés

Amikor megveszi pl. egy német magánszemélytől akkor írnak egy adásvételit.

Na most hogyan írhat adásvételit, úgy hogy nem kerül a nevére az autó. Vagy rosszul gondolom?

Mert akinek eladja itthon az köteles rá regisztrációs adót fizetni.

Vagy minden autó amit behoz az a nevére kerül amíg el nem adja?


2023. márc. 16. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy hívják "blanket" adásvételi.

Csak az eladó adatai vannak kitöltve. Papíron a magyar vevő a német eredeti eladótól veszi meg. Így a nepper, hivatalosan meg sem jelenik az üzletben. A regadót, és minden egyebet az új magyar tulaj fizet.

2023. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: de az eladó így miért írja alá? Hiszen őt akkor nem védi semmi, pl. nem tudja igazolni a hatóságoknak, hogy eladta az autót, hogy ne ő legyen felelős, ha baleseteznek vele, stb.


Nyilván egy félig kitöltött adásvételit nem fogad el a német hatóság sem.

2023. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Fogalmam sincs, lehet az ottmaradó példányt kitöltik, vagy szimplán nem érdekli. Azoknál az alacsony értékű autóknál, amik így jönnek az országba, többet ér a németnek, hogy minél könnyebben, gyorsabban, egyszerűbben megszabaduljon tőle.


#1

2023. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magamnak hoztam már be autót és megírtuk az adásvételit a kereskedővel.

Kormanyablakban kérték a kinti köztes szerződést amivel bizonyítják hogy amegvették a tulajtól mivel én már a kereskedővel írtam szerződést.

Ezt szinte lehetetlen beszerzni.,menjek ki megint?

Letöltöttem egy kétnyelvű adasvetelit és kitöltöttem mintha a tulajtól vettem volna. Csont nélkül átment.

Ezéltal tudnak órát is tekerni

2023. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!