Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Feleségem Ausztriában forgalom...

Feleségem Ausztriában forgalomban lévő autóját hogyan tudjuk legolcsóbban a nevemre iratni magyar rendszámmal?

Figyelt kérdés
4 millió forintot ér most az autó. Ausztriában dolgozott, így kötelező volt ott forgalomban tartani az autót. Most felmondott és “haza kell juttatani” a kocsit. Minél olcsóbban. Ha az adásvételire 4 milliót írunk, úgy nekem egy csomó pénzt ki kell fizetnem. Meg lehet valahogy oldani, hogy nekem ajándékozza ingyen vagy 1 euróért? Vagy hasonló? Sajnos a hiteleink kifezetése után pórul jártunk, egy magyar által intézett utolsó munkahelyén az utolsó fizetéseket máig nem kapta meg. Feljelentést is tettünk! De most nincsen az én fizetésemből több százezer forintunk! Az autót meg sürgősen át kell rendszámozni, nehogy amiatt is büntetést kapjunk.
2023. márc. 18. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell a te nevedre iratni? Egyszerüen jelentse át MO-ra, kérjen magyar rendszámot és el van intézve
2023. márc. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Soha nem volt autója Magyarországon, nulla bónusszal indulna. Nekem 18 éve vannak autóim, soha nem volt balesetem. Ezért mindenképp az én nevemre kellene kerülnie az autónakz
2023. márc. 18. 08:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Honosítja, aztán átíratjátok vagy üzembentartóit írtok.
2023. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos maradhat a feleséged. Üzembentartónak bejegyeznek téged, így Te kötöd a biztosítást.
2023. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
100%
Ahogy a 4-es írja.
2023. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen az én nevemre szeretnénk ha kerülne. Feleségem nem akar a nevére autót, mert ha bármi van ott kell lennie, hiába vagyok üzemben tartó.
2023. márc. 18. 12:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor honosítja és átírjátok a nevedre. Házastársak között csak új forgalmi és új törzskönyv kell. 2x 6000 Ft.
2023. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hol kell ott lennie, ha te vagy az üzembentartó?

Honosítjátok a nevére, és üzembentartót váltotok, vagy ha nagyon akarod neked ajándékozza

2023. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!