Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vajon fizet a biztosító,...

Vajon fizet a biztosító, hogyha motoros tanfolyamon, városi vezetésen a saját motorommal balesetet okozok?

Figyelt kérdés
Többször visszatérő téma szok itt lenni, mikor valaki crossmotort akar venni, de persze jogsi nélkül vezetné, vagy tuningolt 50-es moci 70-es hengerre stb. Olyankor általában előjön a biztosítás kérdése, hogy ha van is kötelező, a biztosító jogsi hiányában nem fog fizetni. Csak éppen mi van akkor, ha tanfolyamon megyek a saját motorommal? Ami ugye nem tilos, mégis jogsi nélkül vezetem.
2023. márc. 25. 17:42
 1/2 anonim válasza:
Szerintem, nem az a lényeg, hogy jogsid van-e, hanem, biztosítás van e a motoron.
2023. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs kötelező, akkor a Mabisz téríti a vétlen fél kárát. Ha megvan az okozó, akkor számthat egy csinos kis számlára és feljelentésre.

Motornál nem tudom, mi van, de sutó esetében az oktató stámít járművehetőnek, a felelősség is az övé.

Ha tanfolyamon történik baj a motorral, mindegy, hogy saját, vagy az iskoláé.

2023. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!