Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mar reggel a kocsimon komoly...

Mar reggel a kocsimon komoly seruleseket vettem eszre. valaki ejjel belement... kamera nincs, szemtanu sincs. van arra esely, hogy elkoveto nelkul fizet nekem a biztosito? erdemes rendort hivni? valaszokat elore is koszonom.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a casco ha van kötelező így nem mivel minden esetben a vétkes kotelozoje fizet
2023. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Revolúcióbiológus ***** válasza:

De festéknyom gondolom van. Ahogy valószínűleg a környék karosszérialakatosainál is jelentkezni fog egy azonos színűvel valaki, hogy saját zsebből, biztosító nélkül helyrehozassa a járművét. Tehát igen, van értelme nyomozni ha jelentős a kár.

Egy kis horzsolás miatt nincs, gyerekek is gyakran rosszalkodnak vagy hiszik jópofa csíntevésnek, hogy megkarcolják valaki kocsiját és nem akarsz a rosszfej autó tulajdonos lenni aki 12 éveseket cibál a rendőrség elé egy karc miatt.

2023. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat. casco nincs.


fekete a kocsim nagyon nem vettem eszre rajta mas színt, de delutan megnezem jobban. nem horzsolas sajnos. valaki rendesen belement.... tores es horpadas van rajta eleg nagy. pesten lakom, gondolom itt van jo sok karosszerias :D

2023. ápr. 5. 12:30
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Amit 2-es írt, annak nincs sok realitása. Mintha tűt keresnének a szénakazalban - és így is fognak a rendőrök hozzáállni.
2023. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nemaRendőrség ***** válasza:
44%
Oké hogy kamera nem lát rá, de környéken sincs? Azt is meg tudják nézni a rendőrök ha adsz egy szűk intervallumot. Hátha járt arra egy törött autó ami az előző kamerán még ép volt
2023. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az oke, hogy tudnanak utana nyomozni ha akarnak. a kerdes inkabb az lenne, hogy tenyleg foglalkoznanak e vele?
2023. ápr. 5. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Más téma, de nagyon jellemző.

Egyszer ellopták a mobiltelefonomat. Bejelentettem a rendőrségen és megkérdeztem, hogy a cellainformációk alapján nyomon tudják-e követni, hogy hol van a telefon, így van-e remény a megtalálására. Elmondták, hogy ilyet csak akkor néznének, ha egy súlyosabb bűncselekmény kapcsolódna hozzá, pl. egy gyilkost keresnének, akinek a mobiltelefonját (és így magát az elkövetőt) próbálnák megtalálni.


Na, kb. ugyanez várható a festéknyomokkal, meg a környékbeli (összes budapesti és az agglomerációban levő???) karosszéria-lakatosokkal is.

2023. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Egy hónapja lopták el a biciklimet. Bejelentettem mert kellett a biztosítónak a jegyzőköny. Úgy voltam vele kijön egy járőr, és pár hét múlva postán kapok valamit, mert az egész bicó ért 50e forintot.


Kijött a járőr pár percen belül.

Rá 20 percre kijöttek a helyszínelők.

Másnap behívott a nyomozó, hogy volt a helyszínen, talált a környéken pár kamerát (az utcán nem volt), lenne néhány kérdése.

Rá pár napra hívott hogy egész sokáig tudták követni a biciklit a kamerák alapján, kimennek a helyszínre, mert van pár kerékpártolvaj gyanús személy arra, szétnéznek.


Aztán nem lett meg sajnos a kerékpár (még), de olyan komolyan vették az esetet, hogy az én szememben hatalmasat nőtt a rendőrség.


Autóval viszonylag könnyebb dolguk van, mivel ott a rendszám alapján egyből megvan minden. A kis cigó tarkóján meg nem volt vonalkód

2023. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a Kártalanítási Számla kezelőjéhez kell benyújtani a kárigényt.

35. § (1) A károsult a biztosítási kötelezettség ellenére szerződéssel nem rendelkező, vagy ismeretlen üzemben tartó gépjárműve által vagy az ismeretlen gépjárművel Magyarország területén okozott kárának megtérítése iránti igényét az e törvényben foglaltak alapján - a 36. §-ban foglalt kivételekkel [*¹] - a Kártalanítási Számla kezelőjével szemben is érvényesítheti. A Kártalanítási Számla kezelője a 13. § (1) bekezdésében [*²] meghatározott összeghatárokig köteles helytállni. A károsult kárát a Kártalanítási Számla kezelője akkor is köteles megtéríteni, ha a kárt forgalomba nem helyezett vagy a forgalomból kivont gépjárművel okozták.


┌─ *¹ Így kezdődik:

36. § (1) A Kártalanítási Számla kezelője kizárólag olyan mértékben köteles helytállni, amilyen mértékben a károsult a kárának megtérítését a társadalombiztosítás vagy vagyon- és felelősségbiztosítás alapján nem követelheti.

(2) A vagyon- és felelősségbiztosításból, valamint a társadalombiztosításból eredő megtérítési követeléseket a Kártalanítási Számla nem fedezi.

Nagyon hosszú szöveg, célszerűbb a jogszabályban elolvasni: [link] ─┘


┌─ *² 13. § (1) Egy biztosítási esemény vonatkozásában a károsultak számától függetlenül a biztosító dologi károk esetén káreseményenként egymillió-háromszázezer eurónak megfelelő forintösszeg-határig, személyi sérülés miatti károk esetén káreseményenként hatmillió-négyszázötvenezer eurónak megfelelő forintösszeg-határig köteles helytállni, amely összegek magukban foglalják a káresemény kapcsán bármilyen jogcímen érvényesíthető követeléseket, az igényérvényesítés költségeit (beleértve a jogi képviseleti költségeket is), valamint a teljesítés időpontjáig eltelt időszakra járó kamatokat. ─┘


A jogszabály szerint a Kártalanítási Számla kezelője a MABISZ. A honlapjukon olvasható a jogszabály visszaigazolása: „Felelősségbiztosítással nem rendelkező károkozó esetén, vagy amennyiben a kárbejelentés időpontjában a károkozó felelősségbiztosítója nem ismert, a kárbejelentést a MABISZ felé kell megtenni, a kárrendezést pedig a káriratok alapján a MABISZ vagy az időközben azonosított felelősségbiztosító folytatja le.”

[link]


A MABSZ elérhetősége: [link]

2023. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
pont a mabisz oldalat olvasgattam en is. rendort hivok aztan meglatjuk mi lesz belole, nem vesztek semmit. koszi mindenkinek
2023. ápr. 5. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!