Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóvásárláskor kötött biztosí...

Autóvásárláskor kötött biztosítást le lehet cserélni?

Figyelt kérdés
Pénteken vettem egy használtautót, a neten gyorsan kötöttem a helyszínen biztosítást annál a biztosítónál ahol már van egy autóm biztosítva, de nem igazán hasonlítgattam össze az ajánlatokat. Jelenleg még csak ajánlatot kaptam, de nincs még kötvényem. Most 3 nappal később már lenyugodva kalkuláltam máshol is, és találtam sokkal olcsóbban. Lehet olyat hogy megkötöm az olcsóbbat is és a drágábbat érvénytelenítem valahogy? Pl Odatelefonálok, hogy bocsi mégse? Vagy mi van ha csak szimplán a drágábbat nem fizetem be?
2023. szept. 3. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megkötheted másnál, ezt meg nem fizeted be. De ha most máshol kötöd, akkor erre a pár napra garantáltan rádverik a fedezetlenségi büntetést, de ha így is megéri akkor hajrá
2023. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából 66.000 helyett 42.000

Szerintem belefér a pár nap bünti

2023. szept. 4. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már megkototted akkor elvileg csak fordulonapon mondható fel.

Azonban, ha egyáltalán nem fizetsz, akkor 3 hónap múlva megszunik a szerződés.


Viszont ez a 3 hónap fedezetlensegi potdijjal drága lesz.

Ennyit nem nyersz a biztosító valtassal.

Szóval, nyugodj le és majd jövőre keress másik biztosítót.

2023. szept. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
A fedezetlenségi díj valami 1000 Ft/nap körüli összeg már, 3x30x1000 Ft-ot buksz rajta. Feltételezték, hogy felnőttek vásárolnak autót
2023. szept. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Távértékesítéssel kötött KGFB szerződésajánlat esetén 14 napon belül van elállási jog.

Új biztosítás legkorábbi kezdőnapja a biztosításkötés napja lehet.

Ha elállsz a szerződésajánlattól, akkor a biztosítónak joga van az elállásig eltelt időre arányos díjat követelni, ebben az esetben azok nem lesznek biztosítás nélküli napok.

Ha nem követelik az időarányos díjat, akkor fedezetlen biztosítási napok keletkeznek, személygépkocsi esetén a hajtómotor teljesítményétől függően napi 650 Ft-tól 1400 Ft-ig terjed. Péntek óta még nem telt el sok nap.

2023. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd 10 hónap múlva.
2023. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek. sikeresen lemondtam a drágábbat és megkötöttem az újat. a régitől elálltam a 14 napra hivatkozva, az újnál meg azt mondták hogy ez a pár nap igazából el fog veszni a rendszerben és nem lesz semmi extra fizetnivaló, ne aggódjak.

4-esnek üzenem: én meg azt feltételeztam, hogy itt felnőttek válaszolnak. Szerencsére csak egy ovodás volt: te.

2023. szept. 4. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!