Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha forgalomból ideglenesen...

Ha forgalomból ideglenesen kivont autómat visszahelyezem forgalomba, a kötelező biztosításom automatikusan újraéled vagy szólnom kell nekik?

Figyelt kérdés
Kivonatáskor úgy emlékszem jeleztem feléjük és azóta szünetelve volt, nem is jött csekk.. másik kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mennyit kell majd fizetnem? Egy teljes negyedévest előre és csak akkor lesz biztosítás vagy majd utólag jön a csekk?
dec. 31. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A gépjárműnyilvántartásból automatikus értesítést kap a biztosító.


A forgalomba történő visszahelyezés napjától esedékes újra fizetni a biztosítást.

A KGFB törvény, az esedékesség napjától, a díj megfizetésére 60 nap türelmi időt ad. Ezalatt fennáll a biztosító helytállási kötelezettsége, azaz él a biztosítás. A türelmi időn belül történő megfizetés úgy számít, mintha az esedékesség napján lett volna megfizetve a díj.


A forgalomból kivonás időtartama alatt szünetel a biztosítás díjfizetéssel történő fenntartásának kötelezettsége. Nem tudom, milyen gyakorisággal fizetsz, ahhoz hogyan illeszkedik a kivonás időtartama; majd a biztosító kiszámolja, hogy mikor mekkora díj esedékes.

dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszt!

Negyedéves részletekben fizettem.

Arra lettem volna még kíváncsi, hogy ha csak pár napra helyezem vissza a forgalomba, utána pedig eladom, akkor ki kell-e fizetnem egy teljes negyedévest, vagy pedig ilyen napi lebontásában működik a dolog? Hogy azokra a napokra kell csak fizetnem, amiknél forgalomban volt.

dec. 31. 23:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden napi lebontásban, azaz, időarányosan van. A forgalomból való kivonás alatti díjfizetés szüntelés is, a forgalomban tartás idejére történő fizetés is.

Pénzügytechnikailag nem tudom, hogyan teszi a biztosító; lehet, hogy kéri az esedékes időszaki díjat (eszerint, nálad, negyedévest) és aztán viszatéríti a túlfizetést. Fizetési kötelezettséged csak a forgalomban tartás időszakára van.


A gépjárműadó fizetési kötelettség az, ami nem naparányosan van. A fizetés a forgalomból kivonás napját követő hónap első napjától szünetel, és a forgalomba helyezés napját követő hónap első napjától indul újra.

jan. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, így már minden világos!
jan. 1. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!