Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó átiratás menete Németorsz...

Autó átiratás menete Németországban?

Figyelt kérdés

A kérdés olyanokhoz szól akik vágják németországba mi hogy müködik... szóval adott egy nagy értékű auto(Audi A6) Amit a tulajdonosa rám iratott a nevemre a biztositástbis mindent a nevemre irt. Az auto papirjaival sose rendelkeztem ő csak a Schufa miatt irta át a nevemre mert az ő nevén nem lehet szoval ugyanugy ő használta(ez legális)

Na de a napokba rendszámot cserélt(ugye itt a rendszám nem az autohoz van az tulajdonképpen az enyém) És pár napja átiratta egy másik ember nevére hogy ne az én nevemen legyen de ugyanigy ő használja) de az átirásnál nem kell az én irásos meghatalmazásom ? Nem lehet hogy hamisitott a nevembe?!( minden adatomat tudja személyimről fotoja van meg minden) Nos ez igy teljesen korrekt vagy sem? ( ez az ember többször visszaélt az adataimmal számlát csinált a nevembe stb ez kiderült számomra ezért lett a vita köztünk)



#auto átirás németország
febr. 1. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
mit jelent az, hogy a nevedre iratott? a te neved van a forgalmiban meg a törzskönyvben is? biztosítás szintén a tiéd? vagy csak mint Fahrer? gondolom negatív a Schufája és nem kapott rá hitelt.
febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen negativ a schufája. én vagyok beirva mindenhova tulajdonos vagyok /voktam mivel 25. én vokt átiratni nélkülem valaki más nevére de ahhoz nem kellet volna az én aláirásom?
febr. 1. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
hát elvileg egy Vollmacht-tal (Meghatalmazás) mindent el tud intézni nélküled is, bár a Vollmachtot neked is alá kellett volna írni... tudom, mert mi így vettünk most egy 6-os Golfot: én nem tudtam menni a Zulassungstelle-be, így a nejem intézett mindent a nevemben, csak én ugye tudtam róla, mivel aláírtam... bár nálad elég zavaros a sztori, mert azt írod legálisan használta a te neved alatt: a biztosítás hogy lett megkötve? ki nevére? meg ki lett bejegyezve, mint vezető? csak ő?mert ez nem mindegy.
febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én szerintem amúgy, örülj ha ez nem a te neveden van, mert gondolom ez nem egy lepusztult 25 éves audi, szóval gondolom nem 2 euró a hitel rá... és ha a te neveden van, a hitelt ki vette fel hozzá?
febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!