Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen papírokat/okmányokat...

Milyen papírokat/okmányokat kell vinni használtautó vásárláshoz?

Figyelt kérdés
Nyilván adás-vételi szerződés, személyi, lakcím kell, de ezen kvül milyen iratok szükségesek? Holnap megyek autót venni

márc. 5. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerelőt vigyél magaddal vagy vidd el átnézetni megvétel előtt, nehogy megszívd vele. Az adás-vételhez csak az irataid kellenek, az eladó adatai és az autó adatai. Na meg persze a vételár.
márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, szerelőt már lebeszéltem, mivel én Budapesten vagyok az autó meg Miskolcon, ezért interneten kerestem egyet jó véleményekkel, mondták, hogy az átnézés mélységétől függően 10-20 ezer forint
márc. 5. 00:52
 3/7 anonim ***** válasza:

A dokumentumokon kívül érdemes vinni egy "saját" tanút is.

Az esetek 99,999 százalékában annak sincs jelentősége, de ha mégis vitás esetbe keveredik az ember, jó, ha legalább van egy tanú is, aki emlékszik arra, hogy mi is történt az adásvétel során.

Persze, a kereskedő, eladó által szerzett tanúk is mrgfelelnek a szerződés hutelesítésére, de ők lehet ott sem voltak a megbeszélés során, vagy nem emlékeznek semmire, esetleg rosszul emlékeznek...

Nem szabad ezt túlgondolni sem, de autó vásárláshoz ne egyedül menj az eladóhoz, krgalabb ketten legyetek, akkor is, ha egyikőtök sem "autóguru"

márc. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már ott az adásvételi megnézed milyen adatok kellenek rá és azok melyik kártyán vannak és kész.
márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi irat elég, amit a kérdésben megemlítettél.

Plusz tanu sem kell, mert ha viszel egy szerelőt, ő is aláírhatja az adásvételit.


Lóvé legyen nálad, amúgy nem kell túllihegni a dolgot! 😁

márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érettségi.
márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az eladó részéről a tanú maradt el, de gyorsan megkértük az egyik benzinkutas dolgozót:) köszi a segítéget
márc. 7. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!