Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez évben változik a géojárműad...

Ez évben változik a géojárműadó befizetése, nav,, úgy hallottam valahol. Ez évben mikor és hol, hogyan kell fizetni?

Figyelt kérdés

márc. 8. 08:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az előző években február 18-án kaptam meg az értesítést, azaz, 25 nappal az első részlet befizetésének határnapja előtt.

2024. április 15. előtti 25. nap 2024. március 21. lesz, ami 10 nap múlva jön el.

Természetes személy részére hatféle fizetési lehetőséget kínálnak, talán 25 nap elég lesz, hogy ezek közül valamelyikkel határidőre megfizesse, pláne, ha ennyire türelmetlenül várja.

márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nem elég az idő, hogy megfizesse az ember, mert az egy perc, én utalom. De azért jó lenne előre tudni, hogy mekkora összeget kell erre szánni, nem csak úgy derült égből villámcsapásként érné az embert. A casco-m is fél millió, de azt 2 hónappal előtte kiküldik, mennyi lesz. Mi akadálya volt ezt például januárban kiküldeni?
márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az adó mértéke az előző évihez képest nem változott. Tehát ha tudod hány kW-os az autód és mennyi idős, fillérre pontosan ki lehet számolni előre. Nekem pl. az egész éves egyben kb 55e Ft lesz.
márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Oké, köszönöm. Akkor megnézem a tavalyit mennyi volt. Az autó ugyanaz.
márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14-es! Változhat, méghozzá csökkenhet, mert ugyanaz az autód idősebb lett egy évvel, és lehet, hogy léptél egy idősávot.

Azért nem küldik januárban, mert az adó esedékességéhez minél közelebbi nyilvántartási állapot alapján célszerű küldeni. Alapvetően az a gépjárműadó alanya, aki a tárgyév január 1-én a nyilvántartásba bejegyzett üzembentartó, de van több kivétel is.

Ha a 7-es válasz linkje alapján nem tudod kiszámolni (az a gépjárműadó törvény részlete, a NAV is annak alapján számol), akkor van gépjárműadó kalkulátor 2024 (az is annak a törvénynek az alapján számol), azzal is kiszámolhatod; kiszámolhattad volna már januárban is: [link]

márc. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Azért nem küldik januárban, mert az adó esedékességéhez minél közelebbi nyilvántartási állapot alapján célszerű küldeni."


Azért nem küldik januárban, meg a NAV informatikája képtelen ilyen gyorsan reagálni a jogszabály-változásokra.

A kormány éjfélkor kitalál valamit, amit másnap már alkalmazni kell. Kicsit lesarkítva ez a helyzet, ehhez egy akkora szerv, mint a NAV nem tud időben reagálni. Annyira nem full az informatikájuk. Semennyire sem az. Mondhatnám azt is, hogy gagyi.

márc. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#13 vagyok. Most jött az értesítés ügyfélkapura az adóról.

Ahogy arra számítottam 55.780 Ft a fizetendő egy összegben április 15-ig.

márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, elindították a tömeges értesítést. Előbb, mint március 15. Mivel 15-16-17-én nem dolgoznak a tisztviselők a rendszerekben, így nem terhelik azokat, mehetnek az automata értesítések a 3 nap alatt rendszerlassúlás nélkül.
márc. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!